logo
Środa, 05 października 2022
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 Czy modlitwa ateisty ma sens?
Autor: . (---.47.34.235.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-07-22 09:13

Witam,
jestem osobą niewierząca, lecz dostaję prosby o modlitwę np. za osoby zmarle. Chetnie zrobilabym to przez wzglad na bliskie mi osoby. Chcialabym dopytac jak na to zapatruje się kościół. Czy modlitwa osoby ktora nie wierzy w jej dzialanie, lecz robi to w szczerej intencji innej osoby ma wg kosciola sens?

 Re: Czy modlitwa ateisty ma sens?
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-07-22 12:57

Modlitwa ateisty ma sens wówczas, gdy... mówi do Boga. Wielu tak się właśnie nawróciło - szukając Go, wątpiąc - prosząc "Boże, jeśli jesteś, to..."

 Re: Czy modlitwa ateisty ma sens?
Autor: Adam (---.96.123.87.kompex.pl)
Data:   2021-07-23 14:38

Modlitwa niewierzącego ma sens ze względu na osoby za które będziesz się modlić i ze względu na Ciebie, bo robiąc to szczerze otwierasz się na największy dar jako człowiek może otrzymać - WIARĘ. U mnie tak było 6 lat temu (w wieku 49 lat), w pewnych względów zacząłem się modlić się jako niewierzący ateista. Nie minęło wiele czasu jak Jezus mnie odnalazł i otrzymałem dar wiary. Przyjęcie daru wiary przez ateistę wymaga odwagi i pokory, ale to jest możliwe. Ja jestem tego przykładem. Jestem teraz całkowicie innym człowiekiem niż kiedyś, to jest jak nowe narodzenie. Pokój serca jaki daje Jezus nie da się z niczym porównać. Nowe życie jakie otrzymuje przyjmujący wiarę w Jezusa - nie da się z niczym porównać. Dlatego zachęcam Cię - módl się! Możesz wyprosić o wiele więcej niż możesz przypuszczać. Niech Ci błogosławi Jezus, bądź zdrowa.

 Re: Czy modlitwa ateisty ma sens?
Autor: Xxx (---.centertel.pl)
Data:   2021-07-31 23:49

Każda modlitwa ma sens. Wierzący też czasami mają kryzysy wiary.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: