logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Mama nie daje sobie kupować prezentów. Co robić?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-12-04 18:30

Mama jest dorosła i ma prawo żyć po swojemu. Ja wiem, że chcesz dobrze, ale to "dobrze" oznacza, że ma być tak, jak Ty chcesz. Mnie osobiście by to, delikatnie mówiąc, denerwowało. Moje to moje i ma być po mojemu.
Ja bym w takiej sytuacji zrobiła prezent z tego, co mama sobie zwykle kupuje sama: właśnie zapas żeli pod prysznic, rajstop (lubią się rwać, mnie by taki prezent bardzo ucieszył), szamponów, jakieś ładnie pachnące mydełka. Można to zapakować z ciekawy sposób, dodać jakieś ulubione przez mamę przysmaki, może świeczkę (ładnie pachnące i tanie są w Biedronce), durnostojkę, kryształowy wazonik, kwiatek doniczkowy czy co tam mama lubi i kolekcjonuje, a nie jest drogie. Znasz mamę całe życie, wiesz, czym się zachwyca. Dobry prezent zwykle wynika z umiejętności obserwacji danej osoby i wyciągania wniosków.
P. S. W powyciąganych piżamach śpi się najlepiej. Co do tych z dziurami... Myślę, że warto spokojnie z mamą porozmawiać o tym, dlaczego są dla niej takie ważne i nie chce innych. To może być dobre doświadczenie i dla Ciebie i dla niej. Ty masz szansę zrozumieć jej punkt widzenia, a ona zastanowić się np. nad przejrzeniem zniszczonych rzeczy i ich ewentualnym wyrzuceniem. Ważne: nie wolno jej do tego zmuszać. Jako edukację dla Ciebie polecam filmy o zbieraczach na YouTube, jeśli znasz angielski, to szczególnie serię "Hoarders next door". Wiem, że to nie do końca ten problem, niemniej w tej serii jest sporo o tym, że takie zachowania nie biorą się z niczego i to osoba, ktora mieszka w danej przestrzeni musi sama chcieć zmiany.

 Tematy Autor  Data
 Mama nie daje sobie kupować prezentów. Co robić? nowy Dorosła córka 
  Re: Mama nie daje sobie kupować prezentów. Co robić? nowy maryla 
  Re: Mama nie daje sobie kupować prezentów. Co robić? nowy Estera 
  Re: Mama nie daje sobie kupować prezentów. Co robić? nowy Dorota 
  Re: Mama nie daje sobie kupować prezentów. Co robić? nowy Ζ 
  Re: Mama nie daje sobie kupować prezentów. Co robić? nowy orelka 
  Re: Mama nie daje sobie kupować prezentów. Co robić? nowy maryla 
  Re: Mama nie daje sobie kupować prezentów. Co robić? nowy Dorosła córka 
  Re: Mama nie daje sobie kupować prezentów. Co robić? nowy ... 
  Re: Mama nie daje sobie kupować prezentów. Co robić? nowy Ζ 
  Re: Mama nie daje sobie kupować prezentów. Co robić? nowy Estera 
  Re: Mama nie daje sobie kupować prezentów. Co robić? nowy Dorota 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: