logo
Wtorek, 19 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wada kręgosłupa, trywialność NPR, wazektomia.
Autor: rafal (---.play-internet.pl)
Data:   2023-01-07 16:56

Witam. Jesteśmy z żoną w małżeństwie od 14 lat mamy trójkę dzieci. Nigdy nie uzywalismy antykoncepcji. Żona urodziła sie z wadą kręgosłupa. Przy kazdej ciąży wada degenerowała coraz mocniej. Ostatnia ciąża była donoszona w bólu - w ostatnim okresie żona poruszala się na kleczkach. Później po ciąży operacja kręgosłupa. Tytan w kregach. 2 lata rehabilitacji. Obecnie życie z bólem to w zasadzie codzinnosc mojej żony. Nie musze dodawać ze aktualnie kolejna ciąża jest przeciwskazana. Oczywiscie istnieje szansa na cud i może udałoby jej się donosic dziecko, jeżdżąc na wózku, może nie doszloby do nietrzymania moczu i stolca i pełnej niepelnosprawnosci. Ale otwarte dopuszczanie z naszej strony tak DUŻEGO ryzyka powikłań, byłoby jawną nieodpowiedzialnościa, w tym też za wychowanie pozostalej trójki dzieci, które przecież też mamy potrzebują. Taki o to razem mamy krzyż. I teraz pytanie czy ubezplodnienie mnie poprzez wazektomie jest moralnie złe? Aktualnie w zasadzie współżycie nie istnieje z obawy przed w/w skutkami ciąży. Naturalne metody są dla nas trochę trywialne biorąc pod uwagę, że jesteśmy oboje lekarzami i takie sprawy jak 100% pewność okresu bezplodnego nie istnieje (temat na inna dyskusję). Więc npr odpada. Jednocześnie widzimy jak brak możliwości współżycia nas niszczy. Z jednej strony jest frustracja, z drugiej strony oddalenie pod każdym względem żeby się nie prowokować. Żona czuje się odrzucona, ja również i absolutnie nie powiem aby taki stan rzeczy nas ubogacał.

 Re: Wada kręgosłupa, trywialność NPR, wazektomia.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2023-01-19 16:52

Zacznijmy medycznie. Nie zaś moralnie.
Znalazłam szybko witrynę medyczną ośrodka dokonującego wazektomii. Absolutnie niekościelnego, rzecz jasna. Strony na razie nie podaję, bo nie chcę robić reklamy, ale mam ją zapisaną i jakby co - podam.
I na dodatek jest tam raport Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego. No nie wiem, piszą tam, że nie ma 100% pewności i że mimo zabiegu raz na 2 tysiące par poczyna się dziecko w sytuacji gdy "kiedy badanie PVSA po wazektomii nie wykaże plemników w nasieniu. Rzadkie przypadki ciąży po wazektomii mogą zdarzyć się nawet lata później".
Co myśli o tym lekarz? Bo skoro taka rzecz jak 100% pewności co do wazektomii nie istnieje, to czym to się różni pod względem skuteczności od wyrażonej przez Ciebie opinii: 100% pewność okresu bezpłodnego nie istnieje? Może ta wazektomia też jest "trywialna".

 Re: Wada kręgosłupa, trywialność NPR, wazektomia.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2023-01-19 19:27

Zanim, odpowiem, mam 3 pytania:
Czy ciąże były planowane?
Czy wcześniej stosowaliście npr? Jeśli nie, to w jaki sposób planowaliście rodzinę?

 Re: Wada kręgosłupa, trywialność NPR, wazektomia.
Autor: Ζ (---.austin.res.rr.com)
Data:   2023-01-20 03:50

Warto też wiedzieć, że wazektomia nie jest 100% bezpiecznym zabiegiem. Niesie ze sobą ryzyko powikłań, krótko i długoterminowych. Niektóre mogą być bardzo poważne. Nawet jeśli ich odsetek wysoki nie jest, to co będzie, gdy właśnie Ty znajdziesz się grupie trwale poszkodowanych? Czy pomożesz w ten sposób swojej rodzinie? Uwolnisz siebie i żonę od frustracji? Na pewno lżej Wam będzie z krzyżem z własnego wyboru? (Okaleczenie zdrowego ciała jest dobrowolną decyzją).

Skoro w obecnej sytuacji nie tylko Ty czujesz się odrzucony przez żonę, ale żona również przez Ciebie, czy to znaczy, że w ciągu tych wszystkich lat Waszego związku okazywaliście sobie miłość wyłącznie poprzez seks? Nie nauczyliście się żadnych innych środków wyrazu? Nie wiecie, jak poza seksem buduje się wzajemną bliskość? Jeśli tak się stało, to popełniliście poważny błąd. I najwyższy czas, żeby zacząć nadrabiać te braki.

 Re: Wada kręgosłupa, trywialność NPR, wazektomia.
Autor: Ewa (---.centertel.pl)
Data:   2023-01-20 07:25

/.../

Do dyskusji przeznaczone jest sąsiednie Forum Dyskusji: (klik).

Fora: Pomocy i Dyskusji funkcjonują odrębnie, zarówno od strony technicznej, jak i obsługi moderatorskiej. Ewentualne założenie wątku na sąsiednim forum spoczywa w pełni na Użytkowniku.

moderator

 Re: Wada kręgosłupa, trywialność NPR, wazektomia.
Autor: -ela (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2023-01-26 11:38

Witaj. W moim przypadku NPR sprawdziło się. Urodziłam dwoje z dwojga zaplanowanych dzieci, więc może nie jest aż takie trywialne jak twierdzisz. Jestem w małżeństwie prawie 28 lat... Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia Twojej żonie

 Re: Wada kręgosłupa, trywialność NPR, wazektomia.
Autor: Monika (---.28.191.32.interarena.pl)
Data:   2023-01-30 19:02

A ja polecam rozmowę z jakimś doświadczonym kapłanem, który może coś podpowie, doradzi co można zrobić a czego nie w waszej konkretnej sytuacji.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: