logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mam niedobór, ubóstwo słownictwa.
Autor: Miki (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2023-02-01 01:31

Mam taką złą cechę, którą odkryłam, chciałabym się z niej spowiadać, a nie potrafię jej nazwać, a nie sposób opowiadać o wszystkich sytuacjach. Chętnie też bym nad tym pracowała, ale nie wiem jak.

Może przytoczę dwa przykłady:
1. Mam koleżankę, z którą kiedyś pracowałam i szło mi lepiej niż jej. Czułam się więc lepsza od niej. Miałam awansować, ale podpadłam szefowi i on awansował ją, żeby zrobić mi na złość, bo wiedział, że się kolegujemy. Ona po awansie zmieniła pracę i doszła tam do kilka razy większych zarobków niż moje. Ja nie mogłam awansować a tamtej formie z powodu problemów z szefem, zmieniłam pracę, ale dalej daleko mi do awansu, bo pracuję dalej jako specjalista a ona dostała kierownika i poszła na kierownika, poszła do przodu, więc zazdroszczę jej tego sukcesu i zarobków. Dalej czuję się lepsza od niej, bo pamiętam jak było, jak razem pracowałyśmy i dlaczego dostała ten awans. Ona ma mnie za swoją przyjaciółkę i myśli, że życzę jej dobrze. Niestety tak nie jest. Nie życzę jej dobrze. Nie życzę jej też źle, ale jestem zazdrosna o ten sukces i cieszę się z jej porażek. I tych zawodowych, bo ostatnio się pojawiły, w dodatku mąż ją zdradza i nie ukrywam, że cieszę się z tego w głębi duszy. Dalej się mam za lepszą, bo mogę przebierać w mężczyznach, a ona niezbyt, w dodatku mąż ją zdradza. Mam się za bardziej atrakcyjną, za mądrzejszą, ogólnie za lepszą i cieszę się z jej porażek.
2. Inna koleżanka, która w szkole była mniej zdolna ode mnie, ale miała duże parcie na szkło odniosła sukces w social mediach. Ostatnio ukradli jej samochód. Cieszyłam się z tego.

Takich sytuacji jest więcej. Co to jest? Jak się tego pozbyć?

 Tematy Autor  Data
 Mam niedobór, ubóstwo słownictwa. nowy Miki 
  Re: Mam niedobór, ubóstwo słownictwa. nowy Magdalena 
  Re: Mam niedobór, ubóstwo słownictwa. nowy Aleksandra 
  Re: Mam niedobór, ubóstwo słownictwa. nowy Aneta 
  Re: Mam niedobór, ubóstwo słownictwa. nowy Hanna 
  Re: Mam niedobór, ubóstwo słownictwa. nowy Danusia 
  Re: Mam niedobór, ubóstwo słownictwa. nowy Estera 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: