logo
Piątek, 26 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Marii, Marzeny, Ryszarda, Aldy, Marcelina – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
o. Jacques Philippe
Powołanie
 


o. Jacques Philippe
Wydawca: Salwator
Rok wydania: 2010
ISBN: 14268515
Format: 145x205
Rodzaj okładki: miękka
 

 
Kup tą książkę

 

Mądrość Boga nie jest podobna do ludzkiej mądrości, niekiedy bywa zaskakująca, a czasem może wręcz szokować. Lecz jeżeli w naszym życiu będziemy pokładać ufność w Bożej pedagogice, doświadczymy powoli, że jest ona dla nas źródłem wciąż nowych odkryć, że nas wychowuje i sprawia, że w zadziwiający sposób wzrastamy, że jest ona utkana z czułości i miłosierdzia. Boża pedagogika prowadzi nas do życia w pełni i przynosi owoce, które pozostają na długo.

***

Powołującym jest Wszechmocny Bóg, który jest Miłością. Wzywającym jest wszechmocny i czuły Ojciec, który interesuje się osobiście każdym istnieniem i ma wspaniały plan w stosunku do każdego z nas. Doświadczenie Boga jako Ojca niesie ze sobą bardzo ważny owoc w postaci ufności. Z lektury biblijnych opisów powołań wiemy wszak, że doświadczenie lęku w obliczu misji czy zadania, do którego Bóg wzywa, nie jest obce osobom powołanym.

***

Doświadczony francuski rekolekcjonista pomaga nam odkryć Boga, który jest Bogiem Teraźniejszości, i przypomina nam, że jednym z warunków dostrzeżenia Bożych wezwań jest zakotwiczenie w chwili obecnej. Bóg mówi do nas codziennie. Wzywa nas wówczas, gdy przeżywamy chwile szczęścia, ale również pośród wydarzeń dramatycznych. "Dać się poprowadzić z ufnością przez rozmaite wydarzenia" i "nigdy nie tracić ufności w miłosierdzie Boże!" - to tylko niektóre, ale ważne podpowiedzi, którymi dzieli się z nami autor.

***

Spis Treści

Słowo z Centrum Formacji Duchowej
Wprowadzenie
Człowiek - byt nade wszystko wezwany
Powołanie w Piśmie Świętym
Formy i treść Bożego wezwania
Jesteśmy powołani do życia i do wolności
Wezwania Boże w wydarzeniach z życia
Wzrastanie na drodze trudnych doświadczeń
Cierpienie i pocieszenie
Wewnętrzna wrażliwość i gotowość
Nieustająca modlitwa
Ufność
Życie chwilą obecną
Praktykowanie wolności, nabieranie dystansu
Przyjmowanie życia za takie, jakie jest
Pokora
Pokój i wdzięczność

 
Zobacz także
o. Ignacy Kosmana OFMConv

Bóg jest miłością jedności Trzech Osób w Boskiej przestrzeni. Rozmawia ze sobą i z nami przyjaźnie. Mówi spokojnie i do rzeczy... To z tej przyjaźni zrodził się w Sercu Bożym plan zbawczy i zaproszenie do Boskiej Rodziny. Dialog w małżeństwie nie może być kwestią okazjonalną. To pewna, stała postawa, otwartość na drugiego człowieka. Ważny jest nie tylko temat rozmowy, ważne są również: tembr głosu, donośność emisji, atmosfera wypowiedzi. Bywa, że właśnie one stanowią o jakości dialogu.

 
Aneta Pisarczyk
Tak jak z biegiem lat zmienia się nasza fizyczność, tak samo zmianie podlega w nas to, co psychiczne i duchowe. Z drugiej strony jednak odpowiedzi na najważniejsze pytania pozostają wciąż nieoczywiste. Dziecko, które poznaje świat, dopiero zaczyna uczyć się Pana Boga, człowiek starszy zaś wciąż jeszcze się Go uczy. Czy starość zbliża do Boga? Czy w starości łatwiej się modlić? Czym jest zdrowa i dojrzała duchowość osób starszych? 
 
Mateusz Pindelski SP

Ludzie ze swej natury łączą się w najróżniejsze grupy, nie trzeba chyba nikogo specjalnie o tym przekonywać. Do wielu z nich przynależymy siłą rzeczy (ze względu na narodowość, wiek, płeć, stan zdrowia, kategorię poborową itd.); inne możemy sobie - przynajmniej teoretycznie - wybrać (np. zmieniając miejsce pobytu, starając się o pracę); a do innych wstępujemy całkowicie dobrowolnie (tak jest z najrozmaitszymi klubami, kołami zainteresowań itp.). Co odróżnia wspólnotę od innych grup? Kogo można nazwać członkiem wspólnoty? Na czym polega wspólnota chrześcijańska, czyli Kościół?

 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS