logo
Wtorek, 04 sierpnia 2020
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Po co mi woda z Lourdes?
Autor: Lena (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-05-09 14:36

Dostaam w adnej "maryjnej" buteleczce wod ze rdeka z Lourdes, tylko nie wiem po co mi ona? Teoria woda ta uzdrawia, ale co z ni sie robi ? Kropi, pije nie wiem, prosz niech kto pomoe.

Re: Po co mi woda z Lourdes?
Autor: Robson (---.cavern.pl)
Data:   2007-05-09 14:55

adna woda nie ma takiej mocy: uzdrawia moe tylko Bg, za przyczyn wiary i wstawiennictwa witych. Cokolwiek wic zrobisz z ni, wszystko zaley od Twojej wiary (por. Mt 9, 19-22). Wane, eby nie traktowaa tej buteleczki jak magicznego amuletu, ktry sam z siebie ma jakie waciwoci.
R.

Autor: mantonisz (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-05-09 19:37

Hmm. Dostalas czastke wiary bliskich Ci osob. No moze nie wiesz co z nia zrobic. I moze nie rozumiesz bliskich. Proponuje wyjazd, moze nie odleglego Lourdes, ale blizszy
Lichen. Sama przezyjesz i ocenisz.
Pozdrawiam
"."

Autor: agu (---.toya.net.pl)
Data:   2007-05-09 22:22

http://www.gietrzwald.3c.pl/
Porwnywalnie do francuskiego Lourdes mog by polski Gietrzwad i portugalska Fatima. Trzy uznane przez Koci miejsca objawie Maryjnych.
Czym wsawia si Liche, poczytaj na www.lichen.pl

Autor: agu (---.toya.net.pl)
Data:   2007-05-09 22:43

Dzikuj za poprawki, ale ta ostatnio odpowied zmienia jakby co wicej... Byam w Licheniu kilka razy. Polecam Gietrzwad.

Autor: K. (---.lublin.mm.pl)
Data:   2007-05-10 02:22

Napisz tak: byam w Loudres przy okazji duzszej wyprawy do Hiszpanii. Samo miejsce i naboestwo wprawio mnie w niepokj, to by dla mnie jakis straszny, niezrozumiay teatr, z dodatkiem kupy mieci, jakie sprzedawano dokoa (wrd pamitek mozna byo kupi nawet wie Eiffla) i bogat baz hotelow.
Nalaam wody do butleki, cho pierwonie nie miaam takiego zamiaru, bo nie wierz w "wit wod", ale wszyscy tak robili, wiec pomylaam, e nic mi nie zaszkodzi.
Po powrocie daam j mamie, ktra jest przesdna, nosi amulety, czyta horoskowpy i pisuje do wrek. Powiedziaam, e ta woda jest z Loudres i widziaam, jak zawieciy si jej oczy. Jaki czas j trzymaa, potem wypia.

I dopiero po paru latach skojarzyam, e w kilka miesicy po tym zdarzeniu doprowadzia sie do tak cikiego stanu, e w koncu zdcydowaa sie pj na odwyk, co - jak sama twierdzi - podarowao jej nowe ycie. A trzeba byo na to czeka kilkanacie lat.
Ile miaa z tym wsplnego woda z Lourdes, nie wiem. Bg jesden wie.

Autor: Marek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-05-10 12:58

Nie ma absolutnie adnego znaczenia czy j wypijesz, czy sie nasmarujesz, pokropisz czy potrzymasz butelk w doni : wana jest Twoja wiara e Bg moe wykorzysta t wod jako PRETEKST by Ci pomc.

To tak jak z sadzawk Owcz w Jerozolimie, w ktrej anio porusza wod a kto pierwszy do niej wszed bywa uzdrowiony - przecie nie woda w sadzawce bya wana !

Ale uwaga: jest pouczajca historia na ten temat w Starym Testamencie - konkretnie w 2 Krlewskiej rozdzia 5.
Naaman prosi o uzdrowienie z trdu proroka Elizeusza. Ten kae mu... umy si siedem razy w Jordanie.
Naaman jest zagniewany - spodziewa si obrzdw religijnych:
"Na pewno wyjdzie, stanie, nastpnie wezwie imienia Pana, Boga swego, poruszywszy rk nad miejscem chorym i odejmie trd."
A tu nic - tylko ma si umy.
Historia koczy si dobrze (sudzy namawiaj Naamana by si 7 razy wykpa w Jordanie i jest uzdrowiony) ale niesie (przynajmniej) dwa moray:

1.
Niekoniecznie trzeba gestw religijnych wedug naszych oczekiwa. Nasi Bracia Protestanci nieraz zarzucaj nam czemu wystarczy prosta sprawa, bez (mwic sowami Naamana) "wzywania imienia Pana". (Kto ma wtpliwoci niech zajrzy do Dziejw Apostolskich 5,15 lub 19,12)

2.
Gdyby Naaman nie wypeni tego prostego, wydawaoby sie - bezsensownego - polecenia Elizeusza nie zostaby uzdrowiony. Tak wic nie lekcewamy (pod pozorem intelektualnego podejcia do wiary) wody z ktr zwizana jest obietnica, ktra jest "pretekstem" do okazania nam aski

pozdrawiam serdecznie
Marek

Autor: katarzyn (---.eranet.pl)
Data:   2007-05-10 14:13

Najpierw nieco historii.
"Ze wzgldu na Boskie Macierzystwo Najwitszej Panny wiele sanktuariw maryjnych nosi tytu "rda", gdzie nierzadko wytryska rdo, dla pokrzepienia i uzdrowienia przybywajcych tam wiernych. Spord nich wyrnia si sanktuarium w Lourdes w pobliu groty, gdzie objawia si Niepokalana w. Marii Bernadecie Soubirous .
Podczas IX objawienia (25 II 1858 r.) Bernadeta na kolanach wesza do groty, caujc kilkakrotnie ziemi. Zatrzymaa si i prowadzia dialog, ktrego nikt nie by w stanie usysze. Wszyscy natomiast mogli widzie bezdwiczny ruch jej warg. W pewnym momencie dziewczyna obrcia si i posza na kolanach w stron rzeki Gave, ale co j zatrzymao i powrcia do wntrza groty. Schylia si, szukajc czego na ziemi, a nastpnie zacza wykopywa mae wgbienie. Nabieraa w do botnist wod i wypia jej kilka ykw. Nikt nie rozumia jej gestw; rozlegay si nawet gosy: Zwariowaa! Dopiero po zakoczeniu objawienia Bernadeta wyjania: Pani powiedziaa mi: "Pjd do rda napi si i umy". Nie widzc nigdzie wody ruszyam w stron Gave. Ale Ona palcem pokazaa mi, ebym posza pod ska. Znalazam tam troch wody podobnej do bota: tak mao, e ledwie mogam nabra jej w rk. Trzy razy j wylewaam, taka bya brudna. Za czwartym razem mogam ju wypi (Ren Laurentin). Spenia te polecenie Pani i zjada licie roliny, ktra rosa w gbi groty. Tego dnia Bernadeta odkrya rdo i zacza oczyszcza jego oysko. Ludzie przychodzili z niego czerpa; woda si oczyszczaa i stawaa si przeroczysta. Po obmyciu t wod, wypiciu jej albo po zanurzeniu si w niej chorzy doznawali uzdrowie. "
Wierni przybywajcy do Lourdes posuszni nakazom NMP najpierw obmywaj twarz wod ze rda,modl si a potem pij kilka ykw wody.Bardziej chorzy obmywaj cae ciao.Ludzie zabieraj t wod do domu jako lekarstwo.To nie jest magia tylko wiara,e Maryja jako Najlepsza z Matek troszczy si rwnie o nasze zdrowie.Woamy przecie-Uzdrowienie chorych -mdl si za nami.
Ja w razie choroby wod,ktr przywiozam z Lourdes obmywam twarz,modl si i wypijam yk.Kilka lat temu dziki wstawiennictwu Maryi wyzdrowia mj synek, ktry nagle straci wadz w nkach. Po "uyciu" tej cudownej wody znowu zacz chodzi- nie musia i do szpitala .I moe wydawa si to nieprawdopodobne ale nie bra te adnych lekw bo lekarze nie wiedzieli co mu jest.Pozdrawiam.

Autor: Dariusz (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2010-09-09 11:34

W Lourdes byem w roku 2007 i to co Tam zobaczyem przekroczyo moje najmielsze oczekiwania. Musz powiedzie, e w Lourdes cuda trwaj przez cay czas, tylko trzeba mie w sobie minimum dobrej woli aby je mc zobaczy. Byem w wielu Sanktuariach Maryjnych w Kraju, Europie i na wiecie, ale nigdzie nie przeyem tego co w Lourdes.
Jeli chodzi o sam wod z cudownego rda to spotkaa mnie tam przygoda. Chciaem skorzysta z kpieli w sawnych basenach. Kiedy dotarem na miejsce okazao si e jestem ostatnim, ktry zaapa si tego dnia na kpiel w basenach. Czekaem na swoj kolej bardzo dugo, ale jaka bya moja rado kiedy okazao si e jestem jedyny na basenach. Prawd mwic z opisw jakie czytaem wczeniej inaczej sobie je wyobraaem. Kazano mi si rozebra kompletnie do naga, a potem osonito bardzo zimnym mokrym przecieradem. Dostaem polecenie wejcia do kamiennej
wanny napenionej do 3/4 wod. Kiedy stanem w tej wannie okazao si e woda w niej jest przeraliwie zimna, a ja wrcz nienawidz zimnej wody (dlatego kocham
morza poudniowe). Jaki wytrzymaem. Odmwiono nade mn po francusku modlitw, podano do pocaowania figur Matki Boskiej z Lourdes i za nim si zorientowaem cay razem z gow znalazem si na dobr chwil pod wod. Kiedy mnie spowrotem postawiono na nogi, ku mojemu niemaemu zdziwieniu okazao si, e mj rcznik kpielowy jest zbytecznym balastem poniewa wyszedem spod tej wody zupenie suchy, tak jakbym nigdy tam nie wchodzi, a przecie par sekund wczeniej caluteki byem na dobr chwil pod lodowat wod. Pamitam, e po tym zdarzeniu-cudzie robio mi si ma przemian to przeraliwie zimno to znw potwornie gorco i przez cae moje ciao przechodziy niesamowite wrcz dreszcze, jakbym si podczy do prdu. Niepojte uczucie. Dzisiaj ju gorco wierz, e ta lodowata
Woda ze rda pod Grot Massabielle w Lourdes posiada Cudowne Waciwoci za przyczyn Matki Najwitszej i niech mi nikt nie stara si udowadnia e jest inaczej bo go wymiej. Byem Tam i przekonaem si o Tym Fakcie na wasnej skrze, ktr sobie bardzo ceni i za byle co bym jej nie sprzeda, o nie.

Autor: Magosia (---.tvk.torun.pl)
Data:   2017-06-02 23:47

Wczoraj wrciam z Lourdes, potwierdzam wszystko. Samo to, e wychodzi si suchym, wiadczy o Cudownym RDLE. A rce mam teraz jakbym olejkiem si nasmarowaa, takie gadkie. Nic nie swdzi, nie gryzie, brak wysypki. Mimo, e woda nie jest wymieniana dla kadego. Cztery razy byam zanurzana w Cudownym rdle.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: