logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak poczuć, że Bogu na mnie zależy?
Autor: Gosia (109.232.26.---)
Data:   2011-07-12 21:21

Dlaczego Bóg wybiera sobie tylko niektórych ludzi, a innych pozostawia samym sobie? Odkąd pamiętam modlę się o to, aby Bóg wskazał mi co chciałby, żebym w życiu robiła. Ale przemodlone sprawy, które myślałam, że są zgodne z Jego wolą, nie udają się, okazują się błędnymi wyborami. Nie wiem jak zaufać Bogu, wypłynąć na głębię i zawierzyć Mu całe swoje życie, skoro Jego wskazówki (tak mi się zawsze wydawało, że to Jego podszepty i wskazówki) okazywały się błędne? Jak ufać? Jak poczuć, że Mu na mnie zależy?

 Re: Jak poczuć, że Bogu na mnie zależy?
Autor: Franciszka (77.222.244.---)
Data:   2011-07-13 09:46

Módl się, Gosiu o Dary Ducha Świętego, by cię natchnął i dał odpowiedzi na te pytania.

"Dlaczego Bóg wybiera sobie tylko niektórych ludzi" - Nie obrażaj Pana Boga, mówiąc w ten sposób. To poważny błąd w założeniu, że człowiek musi się jakoś "napinać", by na cokolwiek od Pana Boga zasłużyć. Wyluzuj.
"Bóg jest Miłością": przeczytaj 1 J 4, 7-21; 5, 1-3. Przemyśl to i przemódl.

 Re: Jak poczuć, że Bogu na mnie zależy?
Autor: Andrzej2 (194.39.141.---)
Data:   2011-07-13 10:30

Twoje pragnienie bycia z Nim to wiele. Niczym się nie martw, szukaj, a tak jak rozpoznasz, czyń. Po to żyjemy, aby nauczyć się rozpoznawać.

 Re: Jak poczuć, że Bogu na mnie zależy?
Autor: baranek (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2011-07-13 11:32

Nie usiłuj układać swojego życia na zasadzie doskonale wyreżyserowanego przez siebie planu, który Bóg jedynie ma zatwierdzić, kiedy Mu ten plan przedstawisz na modlitwie. Po prostu poddaj się choć trochę Jego pomysłom na Twoje życie. Więcej POSŁUCHAJ, co Bóg mówi do Ciebie przez zdarzenia, sytuacje, ludzi, książki, niż sama Mu proponuj to, co Ty sobie wyobrażasz, jako idealne dla Ciebie. Najlepszym sposobem jest WSZYSTKO PRZYJMOWAĆ I WSZYSTKO OFIAROWYWAĆ. Przyjmować Boże plany, a ofiarowywać to, co nasze, ludzkie - do Jego korekty, oceny, a czasem jako ofiarę.
Bóg wybrał także Ciebie, jest z Tobą, jest blisko, zależy Mu na Tobie. Ale zacznij Go traktować jako Osobę, a nie jako jakąś ideę. Wtedy ufność do Niego przyjdzie sama, będzie łatwiejsza. Wypłynąć na głębię można jedynie przez modlitwę. Nie przez bezduszne recytowanie formułek, ale przez prawdziwa rozmowę z Jedynym Prawdziwym Przyjacielem. Przyjmij nawet samą wolą to, że On jest tym Przyjacielem, nawet jeśli tego nie czujesz. Bądź wytrwała w tej modlitwie, a otworzą się Twoje oczy i zobaczysz wtedy dowody miłości Jezusa, które On nieustannie Ci daje.

 Re: Jak poczuć, że Bogu na mnie zależy?
Autor: Pokręć (62.233.211.---)
Data:   2011-07-13 12:00

To trudne. Choć niesamowicie proste. Panu Bogu zależy na nas wszystkich i każdym z osobna - to jest pewnik, jasne i poparte Słowem Boga do nas osobiście skierowanego.
Nie każdego Pan Bóg prowadzi drogą poczucia spełnienia, samorealizacji życia płynącego jak po gładkiej wodzie.
Tych, na których Mu zależy najbardziej, z reguły ciężko doświadcza. Poczucie opuszczenia przez Boga to wielki dar. Kto to przetrwa i się nie załamie, będzie świętym, można powiedzieć, już za życia. A jednocześnie Bóg nigdy nie jest tak blisko człowieka jak wtedy.
Mam na to receptę taką: modlę się "bądź wola Twoja". Nie podpowiadam Bogu, co bym chciał, czego nie, bo to nie ma sensu. Oddałem Bogu swoją wolę, aby ją zniszczył i działał Swoją wolą. Tak, jak św. siostra Faustyna.
Miałem w życiu pokusę podążania drogą mamony. Z pewnym kolegą miałem firmę. Przez 3 lata ciężko pracowaliśmy, żeby firma mogła przynajmniej stanąć na jakichś nogach i nie przynosić strat (ale symboliczny zysk przynajmniej). Obserwując owego niewierzącego kolegę zacząłem się modlić "chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i uchroń mnie, Panie przed służeniem mamonie". Po kilku miesiącach zostałem postawiony przez kolegę "pod ścianą" i bezczelnie wykopany ze spółki (akurat, kiedy firma zaczęła wychodzić na symboliczny plus i była w stanie się utrzymać z własnej działalności). Mniejsza o szczegóły, ale traktuję to jak wolę Bożą i jeszcze jedno doświadczenie. Więcej w spółki bawić się nie zamierzam - nie potrafię nikogo wykorzystać, a potem w odpowiedniej chwili kopnąć jak śmieć do kubła. Ufam Panu, że nie braknie mi tego, co konieczne w życiu, a po śmierci otrzymam życie wieczne.
Cała ta sytuacja ani przez chwilę nie zachwiała mną, nie załamałem się, nie zwątpiłem, nie smuciłem się. Uznałem po prostu, że tak się stało, bo tak zadecydował Bóg. Poddał mnie próbie, co uznaję za zaszczyt i łaskę. Okazałem się w oczach Bożych wart wypróbowania, wart dania szansy.
Miałem w życiu jeszcze kilka prób, po których przestałem się dziwić, jak można popełnić samobójstwo i nadal żyję.
Zaufaj Bogu i nie podpowiadaj Mu, co ma Ci zrobić. On wie lepiej.

 Re: Jak poczuć, że Bogu na mnie zależy?
Autor: Marlinek (---.rzeszow.vectranet.pl)
Data:   2011-07-13 14:36

Gosiu, idź na spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym. Tam poczujesz, że zależy Mu na Tobie.

 Re: Jak poczuć, że Bogu na mnie zależy?
Autor: Anna Mularska (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-07-13 19:16

Od początku...
Bóg nikogo nie pozostawia samemu sobie - my czasem tak to widzimy, ale wynika to wyłącznie z pokus i nieznajomości Boga. Gdyby On zostawił Cię choć na sekundę samą sobie, to w ułamku tej sekundy zginęłabyś marnie. Taka jest prawda, bo wszystko co masz zawdzięczasz Jemu.
Dlaczego wybiera sobie niektórych? Jak? Bóg zna nas najlepiej i wie, co komu jest konieczne do zbawienia. Spójrz na żywoty świętych - tych, którzy poznali Boga i zawierzyli Jego miłości. Zobacz, jak różnili się od siebie. Można byłoby zapytać, dlaczego jeden był mistykiem (o. Pio, św. Faustyna, św. Teresa Wielka, bł. Anna Katarzyna Emmerich), inny męczennikiem (bł. Jerzy Popiełuszko, św. Andrzej Bobola), a jeszcze inny normalnym człowiekiem żyjącym miłością (bł. Pier Giorgio Frassati, bł. Teresa z Kalkuty). Dlaczego mieli tak różne życiorysy? Czy Bóg bardziej kochał tych naznaczonych mistycznie, a tych prostych dobrych mniej? Wspomnienia liturgiczne zawierają jednak i jednych, i drugich. Bóg bowiem wie doskonale, co jest Ci w życiu potrzebne i musisz podjąć ryzyko zaufania Mu do końca.
Modlisz się i nadal Ci nie wychodzi? Niektórzy mają pojęcie Boga jako "automatu do spełniania życzeń". Wrzucasz modlitwę i wyskakuje Ci dobra rada prosto z nieba. Niestety, czasem proces rozeznawania Bożej woli jest trudniejszy niż tego chcemy. To jednak nie powód do załamania. Czytaj o rozeznawaniu, może pojedź na jakieś dobre rekolekcje Odnowy albo ćwiczenia ignacjańskie.
Chcesz poczuć, że Bogu na Tobie zależy? Pomyśl o Jezusie umęczonym i ukrzyżowanym, a potem usłysz w sercu Jego głos: "To wszystko dla Ciebie". Lepszego dowodu nie znajdziesz.

 Re: Jak poczuć, że Bogu na mnie zależy?
Autor: magda (---.play-internet.pl)
Data:   2011-07-13 20:43

A nie możesz przyjąć swojego życia jako wielkiego daru przygody? Przygody z Bogiem, który prowadzi, i który ma w swoich planach wobec nas uwzględnione nasze pomyłki, owe "wydawania się" przez nas, że coś jest Jego wolą? Ma przewidziane, te nasze nietrafione wybory, ale przecież jest Bogiem i tylko On potrafi wskazać nam proste ścieżki. Oddaj się, powierz Bogu, ale ze spokojem. Bóg sobie naprawdę poradzi nawet jeśli się pomylisz n-ty raz. A co do tych porażek, jeśli mogę tak nazwać te nie po twojej myśli obroty spraw. Na pewno za każdym razem po porażce czegoś się uczysz. Może właśnie ta nauka jest ci potrzebna byś mogła kiedyś stanąć twarzą w twarz z Bogiem? Może warto podziękować Bogu, że się jednak inaczej stało niż tego chciałaś, niż Ci się wydawało, że tak byłoby dobrze? Napisałaś, że już Ci się "wydawało", że coś jest wolą Boga. Słusznie to ujęłaś "Wydawało ci się". Ale między tym wydawaniem się, że coś jest, a faktycznym istnieniem tego, może być daleka droga. Skąd wiesz czy czasem taki obrót tej czy innej sprawy nie uchronił Cię przed czymś bardzo trudnym i niebezpiecznym, niedobrym dla Ciebie? Ale nie uwierzę, że nic za co się "zabrałaś" w życiu, Ci nie wyszło. Na pewno znajdziesz choć jedną rzecz, która była po Twojej myśli i mam nadzieję, ufam, że też po myśli Bożej. Moja rada oczywista jak nie wiem co. :) Nie ustawaj w modlitwie o wiarę Bogu, w Jego miłość. Sięgaj często do Pisma Świętego, Różaniec. Bóg jest hojny więc prośby o takie dobroci spełni na pewno bo Mu na nas zależy. Bogu nie jesteśmy do szczęścia w ogóle potrzebni. On jest pełnią szczęścia, a jednak chce z nami być, mimo, że ma z nami same kłopoty, chce nas mieć wszystkich kiedyś tam w Niebie. To się nazywa po prostu Miłość.
P.S. Kiedyś tam szukałam pracy. Miałam umówioną rozmowę o pracę. Przed pójściem na nią poszłam na kilka minut do kościoła by prosić Boga, bym dostała tę pracę, jeśli to będzie dobre dla mnie, dla świata ;) i żeby zrobił wszystko, żebym tej pracy nie dostała, jeśli nie będzie to dla mnie dobre na wieczność. I nie dostałam jej :) i Bogu dziękuję, że tak się stało. Choć było wtedy smutno, jednak był w tym nieprawdopodobny spokój i zgoda na wysłuchaną prośbę. :) I tego Ci życzę. Tego spokoju, oddania się Bogu i zgody na wszystko co życie przynosi i jeszcze przyniesie. Trzymaj się Boga mocno. On naprawdę jest dobry bez względu na to czy czujemy to, czy nie. Wszystkiego dobrego.

 Re: Jak poczuć, że Bogu na mnie zależy?
Autor: Ania89 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-07-13 21:33

Podsyłam link do piosenki ze słowami z Pisma Świętego. Zobacz to, a na pewno choć trochę poczujesz, że Bogu na Tobie zależy.
http://www.youtube.com/watch?v=ACQUVwtiVGs

 Re: Jak poczuć, że Bogu na mnie zależy?
Autor: Michał (---.range86-151.btcentralplus.com)
Data:   2011-07-13 23:53

Zmień założenia. Te są niedobre.

 Re: Jak poczuć, że Bogu na mnie zależy?
Autor: Aguu (---.42.134.1.net-mar.com.pl)
Data:   2011-07-14 20:17

"Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata" (Mt 28,20b). Nigdy nie zostawił Cie samą sobie. Bóg jest zawsze blisko Ciebie, ale czasami trzeba wycofać się całkowicie i pozwolić Mu działać.

 Re: Jak poczuć, że Bogu na mnie zależy?
Autor: Jakub (---.lublin.mm.pl)
Data:   2011-07-15 17:23

"Dlaczego Bóg wybiera sobie tylko niektórych ludzi, a innych pozostawia samym sobie?" - Bóg nikogo nie pozostawia samym sobie. Daje po prostu różne zadania, każdemu inne. Niektóre są widoczne, spektakularne, a inne mniej, ale też bardzo ważne.

"Odkąd pamiętam modlę się o to, aby Bóg wskazał mi co chciałby, żebym w życiu robiła. Ale przemodlone sprawy, które myślałam, że są zgodne z Jego wolą, nie udają się, okazują się błędnymi wyborami." - Ciężko jest poznać wolę Bożą. Trzeba się o to długo modlić. Może warto by poszukać kierownika duchowego? Swoich kierowników mieli i słuchali się nawet wielcy święci jak s. Faustyna, czy też o. Pio. A błędami tak bardzo się nie przejmuj. Oddaj je Bogu. Błędy też ostatecznie czegoś uczą i mogą doprowadzić do Niego.

"Jak poczuć, że Mu na mnie zależy?" - Chciałbym zwrócić uwagę na to, że chociaż oczywiście Bóg daje poczuć swoją obecność, to jednak nie o to chodzi. Bazowanie na odczuciach jest to biblijne budowanie z piasku. Relacja z Bogiem, która opiera się na odczuciach zawali się przy pierwszych niepowodzeniach. Dlatego Bóg chce uczyć wiary dojrzałej. Na początku daje odczuć wiarę aby przyciągnąć do siebie ludzi, a potem wyprowadza na pustynie, zsyła noce ciemne. Wszystko po to aby nie odczuwać, że Mu zależy na tobie, ale abyś uwierzyła w to i zawsze była o tym przekonana wiarą aby ta wiara trwała cały czas, także kiedy nic się nie udaje. Tylko wtedy więź z Bogiem będzie silna.

 Re: Jak poczuć, że Bogu na mnie zależy?
Autor: B. (---.warszawa.mm.pl)
Data:   2011-07-15 22:48

Gosia, celem głównym życia człowieka jest zbawienie. Do tego celu prowadzi wiele [dobrych] dróg. Możesz np. równie dobrze żyć pracując jako świecka fryzjerka, lub siostra zakonna. W każdej z tych "ról społecznych" mamy jednakowe drogowskazy - Boże Przykazania. Tego się trzymaj (Przykazań), a wygrasz życie.
"Jak poczuć, że Mu na mnie zależy?" - rozejrzeć się po świecie. Urodziłaś się w kraju, gdzie kobiety są szanowane i gdzie obowiązuje równouprawnienie kobiet. Są kraje, gdzie kobiety są na szeroką skalę przedmiotem handlu, są kraje, gdzie kobieta ma o wiele niższy status (np. kraje muzułmańskie). Fakt, że urodziłaś się w kraju chrześcijańskim już jest wielkim szczęściem, zarówno religijnym jak i fizycznym. Gdybyś urodziła się jako poganka mogłoby być strasznie. Np. jako hinduska wdowa do niedawna byłabyś spalona w czasie pogrzebu męża. W innym miejscu świata byłabyś barbarzyńsko okaleczona jako kobieta. Czy zatem Bogu nie zależy na tamtych kobietach? Ależ zależy. Posyła do tamtych krajów bez przerwy misjonarzy, którzy budują kaplice, organizują szkoły (niekiedy uczniowie piszą na piasku) i szpitaliki. Udzielają chrztu wszystkim narodom i nauczają je, tak jak polecił Pan Jezus (por. Mt 28,19-20). Pod wpływem chrześcijaństwa obyczaje zmieniają się z barbarzyńskich na cywilizowane. Jest taka książka "Książę i żebrak". Królewicz docenił to co ma dopiero, gdy został na pewien czas żebrakiem. Naszą rolą jest spojrzeć trochę głębiej i szerzej, żeby zrozumieć, dostrzec i poczuć wdzięczność, dziękować Bogu. Aby dostrzec wielkość i mądrość Boga i to, że Jego nauka i łaska przemienia świat jak drożdże ciasto.

 Re: Jak poczuć, że Bogu na mnie zależy?
Autor: Margola (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2011-07-16 23:55

Gosiu, podpisuje się pod wypowiedzią baranka. Od siebie dodam, że wychodzą mi prawie wyłącznie te sprawy, do których natchnął mnie Bóg. Przykład: Bóg chciał abym wstąpiła do pewnej wspólnoty charyzmatycznej (odczytałam pewne znaki na to wskazujące) co też zrobiłam, ale po decyzji zaczęły mnożyć się różne trudności/przeszkody i w końcu o mały włos nie zrezygnowałam. Ostatecznie zostałam we wspólnocie i okazało się, że dzięki niej moje życie, nie tylko duchowe, baaaardzo się zmieniło (na lepsze).
W moim przypadku wygląda to tak, że to co proponuje mi Bóg jawi mi się najczęściej jako sprawa bardzo trudna w realizacji, i prawie zawsze mam straszne dylematy czy za tym pójść, często w pierwszej chwili odrzucam te Boże propozycje. Gdy jednak idę za nimi okazuje się, że te sprawy wydają bardzo dobre owoce. Dla wyjaśnienia Bóg nie tylko oznajmia mi Swoją wolę ale też daje pragnienie, więc nigdy nie czuję się do niczego zmuszana wbrew sobie.
Te natomiast sprawy, które są moim pomysłem (niby skonsultowanym z Bogiem) okazują się często klapą.
Idąc za radą baranka, wsłuchaj się w to co proponuje Ci Bóg, a nie przedstawiaj Mu swoich pomysłów do zatwierdzenia, a będzie dobrze. :)

 Re: Jak poczuć, że Bogu na mnie zależy?
Autor: renata (193.106.84.---)
Data:   2011-07-21 21:44

Jezusowi zależy na każdym człowieku. Dlatego za każdego poszedł na krzyż. Czyż może być coś piękniejszego i znaczącego? Pomyśl. z modlitwą.

 Re: Jak poczuć, że Bogu na mnie zależy?
Autor: magda (---.play-internet.pl)
Data:   2011-07-22 09:47

Zacznij dziękować Bogu za to co masz. Za najmniejszy dar i największe dary. Wszystko masz od Boga. Żyjesz więc jesteś kochana, jesteś kochana więc żyjesz.

 Re: Jak poczuć, że Bogu na mnie zależy?
Autor: Malgorzata (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-01-24 19:09

WSzystko to bardzo pieknie. Ale dusza w ciemnosciach bardzo cierpi i naprawde czuje sie opuszczona przez Boga. Od 20-stu miesięcy jestem bezrobotna. Odmawiałam nowenny i blagania i przeblagania, ale nie zostaly wysluchane. Kazdy ma inna sytuacje zyciową. To naprawde trudne nie załamac sie i nie stracic wiary.

 Re: Jak poczuć, że Bogu na mnie zależy?
Autor: rykio (---.connect.netcom.no)
Data:   2013-06-27 21:39

Jak zaczniesz czuc to przestaniesz myslec i sie martwic o cokolwiek.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: