logo
Środa, 01 maja 2024 r.
imieniny:
Józefa, Lubomira, Ramony – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Otworzyć się na słowo Zmartwychwstałego
 
Dwaj uczniowie idący do Emaus rozmawiają o męce i śmierci Jezusa, nie rozumiejąc tego wydarzenia. Zaniepokojeni są także doniesieniami, że w grobie nie ma Jego ciała. Trudno im złożyć razem ze sobą te wydarzenia i znaleźć na nie właściwą odpowiedź. Są smutni i zdumieni, a także zawiedzeni, że Jezus z Nazaretu nie spełnił ich ludzkich oczekiwań. Zmartwychwstały Jezus swoim uczniom powtórnie opowiada Dobrą Nowinę. Kluczem do zrozumienia wszystkich wydarzeń jest słowo obietnicy zawarte w Starym Testamencie, słowo Mojżesza i proroków, które zapowiadało los Mesjasza. Jego celem nie było odnowienie historycznej chwały Izraela, ale zbawienie wszystkich ludzi. Miało się to dokonać nie przez militarne zwycięstwo, lecz przez mękę, bolesną śmierć i chwalebne zmartwychwstanie. Taka jest droga Boga w historii świata. Takie jest Jego zwycięstwo.

Panie Jezu, w smutku nie widzę jasno. Proszę Cię, otwieraj moje oczy przez Twoje słowo, pobudzaj moje serce przez znak łamania chleba, abym dostrzegł Cię na mojej drodze życia. Amen.
 
 

Rozważania pochodzą z książki
 
Andrzej Kiejza OFMCap
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl

Patron Dnia



Św. Józef Rzemieślnik
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny

 

1 maja 1955 roku papież Pius XII zwracając się do Katolickiego Stowarzyszenia Robotników Włoskich proklamował ten dzień świętem Józefa rzemieślnika, nadając w ten sposób religijne znaczenie świeckiemu, obchodzonemu na całym świecie, świętu pracy. Dzień ten podkreśla szczególną godność i znaczenie pracy, jest wyrazem zrozumienia i poszanowania jej roku w duchowym rozwoju człowieka, a także okazją do złożenia hołdu tym jej wartościom, które pozwalają stosunki między ludźmi ją wykonującymi oprzeć na zasadach pokoju społecznego. Tak oto skromny cieśla z Nazaretu, który był na ziemi podporą i opiekunem Syna Bożego i Jego Matki Dziewicy, jest obecnie otoczony osobliwym kultem jako uosobienie godności człowieka pracy i opatrznościowy opiekun robotniczej rodziny.

jutro: św. Atanazego

wczoraj
dziś
jutro