logo
Środa, 01 maja 2024 r.
imieniny:
Józefa, Lubomira, Ramony – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Świadkowie zmartwychwstania 

Po rozpoznaniu Jezusa Zmartwychwstałego w Emaus dwaj uczniowie wracają do pozostałych, aby dzielić się dobrą nowiną. Jezus ukazuje się tej małej jeszcze wspólnocie Kościoła, w której wciąż dominuje zaskoczenie i niedowierzanie. Pokazuje swoje ręce i nogi naznaczone bliznami męki, żeby uzmysłowić im, że to On. To, co jest bardzo charakterystyczne dla wszystkich ukazań się Jezusa po zmartwychwstaniu, to odmienność Jego stanu. Chwalebne ciało przenika przez zamknięte drzwi, wygląd Jego osoby jest inny, mimo że uczniowie rozpoznają swojego Mistrza. Tak się dzieje, gdy mamy do czynienia z doświadczeniem boskiej transcendencji w wymiarze naszego ludzkiego doświadczenia.

Zmartwychwstały Panie, pozwól mi, abym rozumiał słowo, które mówi o tym, że miałeś cierpieć, aby dokonać największego ze swoich cudów – zbawienia całego świata. Daj mi łaskę, abym był świadkiem prawdy tego słowa. Amen..
 
 

Rozważania pochodzą z książki
 
Andrzej Kiejza OFMCap
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl

Patron Dnia



Św. Józef Rzemieślnik
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny

 

1 maja 1955 roku papież Pius XII zwracając się do Katolickiego Stowarzyszenia Robotników Włoskich proklamował ten dzień świętem Józefa rzemieślnika, nadając w ten sposób religijne znaczenie świeckiemu, obchodzonemu na całym świecie, świętu pracy. Dzień ten podkreśla szczególną godność i znaczenie pracy, jest wyrazem zrozumienia i poszanowania jej roku w duchowym rozwoju człowieka, a także okazją do złożenia hołdu tym jej wartościom, które pozwalają stosunki między ludźmi ją wykonującymi oprzeć na zasadach pokoju społecznego. Tak oto skromny cieśla z Nazaretu, który był na ziemi podporą i opiekunem Syna Bożego i Jego Matki Dziewicy, jest obecnie otoczony osobliwym kultem jako uosobienie godności człowieka pracy i opatrznościowy opiekun robotniczej rodziny.

jutro: św. Atanazego

wczoraj
dziś
jutro