logo
Środa, 01 maja 2024 r.
imieniny:
Józefa, Lubomira, Ramony – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Otworzyć serce na wiarę

Na zakończenie swojej Ewangelii św. Marek przywołuje liczne ukazania się Chrystusa Zmartwychwstałego, których świadkami byli uczniowie. Czyni to w sposób bardzo zwięzły. O tych samych wydarzeniach opowiadają także inni ewangeliści. Mamy tu do czynienia z dobrze utrwalonym świadectwem tradycji pierwotnego Kościoła. Ci, którzy widzieli Jezusa po Jego zmartwychwstaniu, są naocznymi świadkami i oni przekazują to świadectwo dalej. Jednocześnie św. Marek przytacza fakt, że samo widzenie nie wystarcza. Musi mu towarzyszyć wiara, serce otwarte na doświadczenie nowego życia w Chrystusie. Na początku uczniowie nie dowierzają sobie wzajemnie. To, czym się dzielą, im samym wydaje się niemożliwe. Lecz gdy Jezus ukazuje się Jedenastu i przekonuje ich, że żyje, wieść o zmartwychwstaniu staje się częścią Ewangelii – Dobrej Nowiny, którą apostołowie mają zanieść na cały świat.

Panie Jezu, chwalebny Zwycięzco śmierci, otwórz moje serce na wiarę. Spraw, abym wraz z całym Kościołem stał się świadkiem i głosicielem Twojego zmartwychwstania. Niech ta Dobra Nowina będzie nadzieją dla wszystkich. Amen.
 
 

Rozważania pochodzą z książki
 
Andrzej Kiejza OFMCap
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl

Patron Dnia



Św. Józef Rzemieślnik
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny

 

1 maja 1955 roku papież Pius XII zwracając się do Katolickiego Stowarzyszenia Robotników Włoskich proklamował ten dzień świętem Józefa rzemieślnika, nadając w ten sposób religijne znaczenie świeckiemu, obchodzonemu na całym świecie, świętu pracy. Dzień ten podkreśla szczególną godność i znaczenie pracy, jest wyrazem zrozumienia i poszanowania jej roku w duchowym rozwoju człowieka, a także okazją do złożenia hołdu tym jej wartościom, które pozwalają stosunki między ludźmi ją wykonującymi oprzeć na zasadach pokoju społecznego. Tak oto skromny cieśla z Nazaretu, który był na ziemi podporą i opiekunem Syna Bożego i Jego Matki Dziewicy, jest obecnie otoczony osobliwym kultem jako uosobienie godności człowieka pracy i opatrznościowy opiekun robotniczej rodziny.

jutro: św. Atanazego

wczoraj
dziś
jutro