logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Balladyny, Lilli, Mariana, Piusa, Donata – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Pragnienie bliskości Boga

Dalszy ciąg Jezusowej mowy o chlebie i życiu. Zwykły chleb, spożywany codziennie, podtrzymuje nasze ziemskie życie, a chleb życia je przemienia. Z ziemskiego czyni niebiańskie, z doczesnego – wieczne. By tak się mogło stać, trzeba przyjść do Jezusa, a to jest równoznaczne z wiarą. Kto wierzy w Niego, nie będzie odczuwał pragnienia, bo zaspokoi najgłębszą potrzebę swojej duszy. Taka jest wola Ojca i Syna. Ojciec powierzył wszystkich Synowi, a Syn nie chce stracić nikogo spośród tych, których dał Mu Ojciec. W tej krótkiej perykopie wiele razy jest mowa o tym, że Jezus przyszedł, aby nikogo nie stracić, aby wskrzesić i dać życie w dniu ostatecznym. Można powiedzieć, że Bóg nie tylko zabiega, ale wręcz drży o nasze zbawienie. Aby to osiągnąć, ofiarował nawet swojego Syna. Czy nam podobnie zależy na naszym zbawieniu?

Panie Jezu, Chlebie życia, który od Ojca przychodzisz, przemieniaj moje życie, uczyń je przybytkiem Twojej obecności, syć moje głęboko skryte pragnienie bliskości Ciebie, aby wydało owoc w dniu ostatecznym. Amen.
 
 

Rozważania pochodzą z książki
 
Andrzej Kiejza OFMCap
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl

Patron Dnia



Św. Pius V
 
papież

Michał Ghislieri zwany Aleksandrinus urodził się we Włoszech w roku 1504. Mając zaledwie 15 lat, przywdział habit dominikański. W roku 1528 otrzymał święcenia kapłańskie i zaczął wykładać teologię i filozofię. W roku 1556 papież Paweł IV mianował go biskupem połączonych diecezji Nepi i Sutri w państwie papieskim. W roku 1557 ten sam papież podniósł go do godności kardynała; Pius IV następca Pawła IV od roku 1559, przeniósł go do diecezji Mondori w Piemoncie. NA konklawe zwołanym po śmierci Piusa IV w roku 1566 św. Karolowi Boromeuszowi udało się zjednoczyć wszystkich, aby oddali głosy na kardynała Aleksandrinusa. Nowy papież przybrał imię Piusa V. W swej posłudze na Stolicy apostolskiej odznaczał się wielką gorliwością, wcielając w życie dekrety Soboru Trydenckiego. Opublikował księgi liturgiczne, którymi Kościół rzymski posługiwał się przez 400 lat. Zwalczał protestantyzm we Francji i w Rzeszy, zreformował oficjalne nabożeństwo liturgiczne Kościoła, potępiał zbytkowe życie wyższego kleru, nałożył beneficjatom (biskupom i proboszczom) obowiązek rezydencji, tj. stałego przebywania na terenie diecezji bądź parafii. Umarł w Rzymie 1 maja 1572 roku.


jutro: św. Józefa

wczoraj
dziś
jutro