logo
Środa, 01 maja 2024 r.
imieniny:
Józefa, Lubomira, Ramony – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Chleb życia

Wiele wypowiedzi Jezusa o Ojcu w Ewangelii Janowej można zrozumieć w świetle jednego zdania: „Ja i Ojciec jesteśmy jedno” (J 10, 30). Nie mówi ono o identyczności osób, bo wciąż jest Ojciec i Syn, lecz że Ojciec i Syn mają tę samą naturę, mają ten sam zamiar w stosunku do świata i każdego człowieka. Ich celem jest zbawienie wszystkich, którzy przez wiarę zwrócą się do Jezusa i przyjmą słowa, przez które objawia On Ojca. Tylko Syn może to zrobić, bo tylko On zna Go z doświadczenia. Jezus kontynuuje mowę o chlebie życia i wypowiada słowa, które dla wielu staną się zgorszeniem: „Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata”. Mówią one o Jego męce, o ofierze zastępczej, jaką wziął na siebie: przyjął śmierć za nas. Istota tej ofiary jest obecna w Eucharystii. Spożywanie Jego sakramentalnego Ciała daje dostęp do życia wiecznego.

Panie Jezu, Chlebie, który z nieba zstępujesz i dajesz życie światu, daj mi tę łaskę, abym w Tobie szukał prawdziwego życia. Abym wierzył w Ciebie i w Tobie widział Ojca, bym kiedyś mógł się cieszyć życiem u Twojego boku. Amen.
 
 

Rozważania pochodzą z książki
 
Andrzej Kiejza OFMCap
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl

Patron Dnia



Św. Józef Rzemieślnik
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny

 

1 maja 1955 roku papież Pius XII zwracając się do Katolickiego Stowarzyszenia Robotników Włoskich proklamował ten dzień świętem Józefa rzemieślnika, nadając w ten sposób religijne znaczenie świeckiemu, obchodzonemu na całym świecie, świętu pracy. Dzień ten podkreśla szczególną godność i znaczenie pracy, jest wyrazem zrozumienia i poszanowania jej roku w duchowym rozwoju człowieka, a także okazją do złożenia hołdu tym jej wartościom, które pozwalają stosunki między ludźmi ją wykonującymi oprzeć na zasadach pokoju społecznego. Tak oto skromny cieśla z Nazaretu, który był na ziemi podporą i opiekunem Syna Bożego i Jego Matki Dziewicy, jest obecnie otoczony osobliwym kultem jako uosobienie godności człowieka pracy i opatrznościowy opiekun robotniczej rodziny.

jutro: św. Atanazego

wczoraj
dziś
jutro