logo
Sobota, 15 sierpnia 2020 r.
imieniny:

Marii, Napoleona, Stelii – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Aleksandra Hacia
Czas na miłość?
materiał własny
 


Na ulicy zakochani

"Dwie róże w wazonie są stołu ozdobą,
a list jest rozmową między mną a Tobą,
więc dla dalszej naszej miłej wiadomości
wysyłam w Walentynki ten symbol miłości."

Wielu z nas otrzyma 14 lutego taki lub podobny wierszyk. Jest to dzień, w którym okazujemy najbliższym swoje uczucia i obdarowujemy ich podarunkami. Nie da się o tym dniu zapomnieć bowiem od początku lutego jesteśmy z każdej strony otoczeni serduszkami, aniołkami, różami, czyli tym, co kojarzy się z miłością i zakochaniem.

Nie mają lekko Ci, którzy tego dnia nie mają z kim świętować i przebywają z dala od rodzinnego kraju. Na ulicy zakochani, kina i restauracje są pełne, w radiu leci romantyczna muzyka. To skłania do refleksji i przemyśleń na temat życia i miłości.

Różnie można sobie tego dnia radzić z samotnością i przygnębieniem. Jedni wybierają spotkania z przyjaciółmi. Inni zaszycie się w domu, a jeszcze inni postanawiają zacząć szukać swojej ''drugiej połówki''. Oblężeniem cieszą się wtedy internetowe portale randkowe i biura martymonialne. W końcu tam najwięcej jest potencjalnych kandydatów na męża lub żonę. Oferta jest bogata i mamy z czego wybierać. Takich miejsc w sieci jest kilkadziesiąt.

Jak jednak trafić do właściwego miejsca i odnaleźć osobę, która ma nam do zaoferowania coś więcej niż tylko seks i przelotną znajomość? Najlepiej znaleźć portal z osobami, które mają ten sam system wartości i pochodzą z rodzinnego kraju. Tak, aby w przyszłości nie zabrakło wspólnych tematów i poglądów. Przykładowo takim miejscem w sieci jest portal www.znajomapolonia.com. Znajdują się tam Polacy żyjący na emigracji, którzy starają się żyć według wartości katolickich. Oczywiście nikt nie da nam gwarancji, że w ciągu kilku dni znajdziemy swoją ''drugą połówkę'', ale zawsze warto próbować, a być może kolejne walentynki nie będą już samotne...

Czas na miłość jest przez cały rok

W kalendarzu mamy tylko jeden dzień w roku oznaczony, jako Dzień Zakochanych. Wtedy uświadamiamy sobie kto i dlaczego jest dla nas ważny. Nie wolno nam jednak zapomnieć, że miłość to coś więcej niż migające serduszko i miły wierszyk. O miłość powinniśmy się troszczyć i codziennie ją pielęgnować. Niezależnie od tego, czy jest Święto Zakochanych, czy też nie. Śmiało możemy powiedzieć, że czas na miłość jest przez cały rok, a dla tych, którzy jeszcze jej nie znaleźli polecam rozpocząć poszukiwania właśnie od 14-lutego. Kto wie, być może Św. Walenty potron zakochanych dopomoże w poszukiwaniach... i uda nam się odnaleźć to, czego każdy z nas szuka i czego warto szukać.
 
1 2  następna
Zobacz także
ks. Marcin Kozyra SDB
Sukces. Słowo, którego dziś używa się już nie tylko w świecie biznesu, ekonomii, ale także i w innych sferach życia ludzkiego. Często na uroczystościach szkolnych kieruje się do uczniów życzenie: „Odnieście sukces”. Ale o jaki sukces chodzi? Jak rozumiemy sukces naszych wychowanków? Sukces, czyli cel, do którego zdążają moje wysiłki, praca oraz moje zaangażowanie. Co będzie sukcesem mojego wychowanka? 
 
ks. Marcin Kozyra SDB
Czy Kościół powinien się demokratyzować, czy też ma zachować zdrowy dystans do każdego systemu społeczno-politycznego? Wydawać by się mogło, że skoro demokracja jest najlepszym z możliwych rozwiązań politycznych, tym bardziej Kościół powinien jej się poddać. Tak się jednak nie dzieje. Dlaczego? Aby znaleźć odpowiedź, musimy wrócić do początków Kościoła i zbadać jego genezę.
 
ks. Marcin Kozyra SDB
W miarę dojrzewania, gdy człowiek staje się bardziej świadomy wartości, przezwycięża poczucie zobowiązania i działa nie tyle pod przymusem (nawet wewnętrznym), co raczej w sposób bardziej świadomy i wolny. Takiemu „przekraczaniu”, stawaniu się kowalem własnego losu może towarzyszyć jakieś nieokreślone poczucie winy wynikające z faktu „łamania dotychczasowego prawa”, prawa które dotychczas było jedynym odnośnikiem dla konieczności takiego a nie innego postępowania.
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー