Chanel Santini Katolik.pl - Inseminacja
logo
Piątek, 10 kwietnia 2020 r.
imieniny:
Borysławy, Makarego, Michała, Fulberta – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Inseminacja
materiał własny
 


Inseminacja

Mówi się coraz częściej o dzieciach zapłodnionych w probówkach (test-tube babies) oraz o ojcach i matkach zastępczych (proxy fathers and mathers). Wszyscy wierni pragną otrzymać moralną ocenę takiego postępowania. Bezpłodne małżeństwa pytają o to ze względu na naturalną tęsknotę za dzieckiem.

Kościół głosi moralną zasadę, że sztuczne zapłodnienie jest niemoralne i grzeszne. Nigdy nie można stosować złych środków do dobrego skutku. Masturbacja (samogwałt), przerywany stosunek małżeński i stosunek z użyciem prezerwatywy są zboczeniem i stąd są nieusprawiedliwione, mimo że przyświeca im dobry cel. Z tych względów zapłodnienie spermą prawowitego małżonka bez stosunku płciowego jest zawsze niemoralne i nieprawne. Niemoralne jest również zapłodnienie przy użyciu jaja lub spermy osoby trzeciej. Nigdy nie można uzyskiwać kobiecego jaja lub męskiej spermy w drodze aktów przeciwnych naturze.

Małżonkowie mogą zaspokoić tęsknotę za dzieckiem przez adopcję albo przez macierzyństwo i ojcostwo duchowe.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Już Nowy Testament świadczy, że słowo Boże przybiera także postać nauki, doktryny. Już w Nowym Testamencie znajdujemy ustalone formuły nauczania i wyznania wiary. Komu została powierzona odpowiedzialność za czystość tej nauki?
 
Agnieszka Rogalska
Współżycie seksualne jest znakiem oddania siebie. Jednak nie chodzi tutaj wyłącznie lub przede wszystkim o oddanie cielesne, gdyż nie byłoby to oddanie na miarę człowieka. Dzięki zdolności do świadomego i wolnego stanowienia o sobie samych, człowiek może podjąć decyzję o oddaniu całego siebie ukochanej osobie. W akcie tym dokonuje się krystalizacja pełni naszego "ja"...
 
Ks. Aleksander Radecki
Małgorzata. Miała wtedy 20 lat. Zawieziono ją do szpitala z ostrym zapaleniem wyrostka robaczkowego. Zwijała się z bólu. Była to jednak piłkarska środa i właśnie trwał mecz - pewnie o losy całego świata! Chirurg wyjrzał przez okienko dyżurki, zobaczył na wózku pacjentkę i orzekł, że 90 minut poczeka na tym korytarzu...
 
 
___________________
 
 reklama