logo
Sobota, 27 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Sergiusza, Teofila, Zyty, Felicji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Ks. Rafał Masarczyk SDS
Pytania egzystencjalne odc. 1: ”Zabili Sokratesa?”
katolik.tv
 


Ks. Rafał Masarczyk SDS stawia szereg pytań egzystencjalnych, na które poszukuje odpowiedzi w oparciu o historię filozofii i konkretne wydarzenia w perspektywie teologicznej. Kim jestem? Po co żyję? Dokąd zmierzam? To tylko kilka z tych pytań, na które każdy człowiek pragnie uzyskać odpowiedź. Cykl "Pytania egzystencjalne" powstał z myślą o osobach wątpiących, poszukujących i wierzących.

W pierwszym premierowym odcinku "Pytań egzystencjalnych" ksiądz Masarczyk, sam będąc wykładcą filozofii, przybliży nam postać Sokratesa - uznawanego za ojca filozofii. Sokrates był wędrownym nauczycilem, który chodził po mieście i zaczepiał ludzi różnymi pytaniami, chcąc się dowiedzieć jaka jest prawda na temat chociażby sprawiedliwości, cnoty, na temat wiary... Resztę opowie ks. Rafał Masarczyk SDS.
 
Zapraszamy!


 
Zobacz także
dk. Artur Dobrzyński
Sługa Boży Jan Paweł II wielokrotnie używa terminu "podmiotowość społeczna" mając na myśli ludzi, którzy są "samorządni", są aktywni i twórczy. Chodzi o społeczeństwo, w którym ludzie biorą los w swoje ręce. Papież wyraża to w następujących słowach: Autentyczna demokracja możliwa jest tylko w Państwie prawnym i w oparciu o poprawną koncepcję osoby ludzkiej...
 
ks. Mieczysław Piotrowski TChr.

Upadek moralności i zanik poczucia grzechu prowadzi do odrzucania objawionej prawdy o istnieniu wiecznego potępienia. Sama myśl o wiecznej karze piekła budzi u ludzi słabej wiary silny sprzeciw. Ludzie ci twierdzą, że wiecznego piekła nie da się pogodzić z prawdą o Bogu nieskończenie miłosiernym i przebaczającym wszystkie grzechy. To prawda, że Pan Bóg przebacza wszystkie grzechy, ale człowiek jest wolny i może odrzucić Jego miłosierdzie.

 
bp Adam Lepa
Oddziaływanie mediów na człowieka przekroczyło najśmielsze oczekiwania. One nie tylko informują i uczą, bawią i zaskakują, ale przede wszystkim kształtują opinie i postawy człowieka. Rezultaty tego wpływu widać m.in. w takich zjawiskach jak urabianie opinii publicznej czy sterowanie nastrojami społecznymi...
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS