logo
Czwartek, 09 lutego 2023 r.
imieniny:
Bernarda, Eryki, Rajmunda, Apolonii, Cyryla, Nikifora – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
artykuł sponsorowany
Co kupić dziecku na Komunię?
 
fot. Pobi Menne | Cathopic (cc)


Prezenty komunijne to dość dyskusyjna kwestia. Naszym zdaniem każdy powinien podejść do tego tematu indywidualnie, ponieważ przede wszystkim liczy się gest. W tym artykule chcielibyśmy jednak doradzić kilka upominków, które naszym zdaniem warto kupić dziecku.

 

Prezenty komunijne

 

Zacznijmy od rzeczy, które będą stricte nawiązywać do Komunii Świętej. Album komunijny lub spersonalizowana Biblia to naszym zdaniem dobre pomysły, ponieważ będą przypominać dziecku o tym szczególnym dniu. W dodatku będzie ono pamiętało, że to od nas je otrzymało (możemy napisać też stosowną dedykację na pierwszej stronie).

 

Możemy również przemyśleć zakupu pudełeczka z napisem "Pamiątka I Komunii", a do środka włożyć różaniec. Inną opcją będzie umieszczenie w nim figurki Aniołka lub innego przedmiotu powiązanego z wiarą. Oczywiście możemy również pomyśleć o innych prezentach, zresztą zaraz o nich wspomnimy, natomiast naszym zdaniem warto dać również rzecz, która będzie związana właśnie z tym wydarzeniem. W ten sposób sami zaznaczymy, że to święto ma przede wszystkim wymiar chrześcijański.

 

Zabawki rozwijające kreatywność i wyobraźnię

 

Dzieci w tym wieku muszą otrzymać prezent, który mocno je zaintryguje. Niestety, trzeba mieć świadomość tego, że wiele osób w tym wieku coraz ciężej oderwać od telefonów. Na szczęście jest to możliwe, a dobrze dobrana zabawka z całą pewnością w tym pomoże. Warto zastanowić się nad zakupem zestawy kreatywnego, który sprawi, że dziecko będzie mogło lepiej rozpoznać swoje zainteresowania. Prezent dla 11 latka to okazja do tego, aby wręczyć coś, co pobudzi kreatywność poprzez naukę. Ciekawie wygląda między innymi zestaw "Laboratorium 100 pierwszych eksperymentów". Dziecko będzie mogło sprawdzać, w jaki sposób działają niektóre reakcje chemiczne. W pudełku znajdują się nie tylko akcesoria do eksperymentów, ale również plansza, która pozwala rodzicom sprawdzać, jakie postępy robi maluch. Na rynku znajdziemy także zestawy, które poruszają tematykę elektryczności czy przyciągania magnetycznego. Zabawki tego typu z pewnością są atrakcyjne dla młodych osób, a dodatkowo umożliwiają zdobywanie wiedzy, która może się później przydać w szkole.

 

Gry pobudzające wyobraźnię

 

Możemy również pomyśleć o grach zespołowych. Przy planszówkach, klockach czy puzzlach można spędzać czas wspólnie. Dziecko może zaprosić swoich rówieśników lub to my sami możemy dołączyć i pobawić się razem. Po co warto sięgnąć w ramach takiego prezentu? Naszym zdaniem scrabble to dobra propozycja. 9-latek może poznać nowe słowa, samemu również będzie zastanawiać się nad tym, jak połączyć posiadane przez siebie literki. Z kolei gra farmer skłania do strategicznego myślenia oraz obliczania, jakie zwierzęta przyniosą nam największą korzyść. Dobrym pomysłem na prezent będą również puzzle. Jeśli chcemy bardziej zaintrygować dziecko, możemy postawić na wersję 3D. Układanie puzzli, które na koniec stworzą wieżę Eiffla lub Koloseum z pewnością wynagrodzi maluchowi włożony wysiłek.


artykuł sponsorowany

 
Zobacz także
Fr. Justin
Czytałam w biuletynie parafialnym, że przez większą część historii Kościoła nie mieliśmy żadnego szczególnego prawa, które by zobowiązywało katolików do zawierania małżeństwa przed kapłanem, i że Kościół uznawał śluby katolików niezależnie od tego, gdzie zostały zawarte. Czy zmiana nastąpiła dopiero 500 lat temu
 
Fr. Justin
Rozmowa z o. Józefem Augustynem SJ
Łatwo można zobaczyć pewne braki porzucających sutanny, ale bardzo trudno wskazać na ostateczne przyczyny odejścia. Nie wszystkie braki stają się przecież powodami do odejścia z kapłaństwa. Wielu z nas ma takie same problemy, a może i większe niż ci odchodzący, a jednak nie odchodzimy. Proponowałbym indywidualne podejście do zagadnienia: ile odejść, tyle przyczyn.
 
Paweł Mruk OSB

W ramach duchowości chrześcijańskiej wyróżnia się wiele nurtów. Nie ma między nimi różnicy jakościowej. Rozbieżności wyrażają się jedynie poprzez inne rozłożenie akcentów w praktykach życia wewnętrznego i zewnętrznego. Różnorodność duchowości jest dziełem Ducha Świętego, który Ciało Mistyczne Chrystusa – Kościół uposaża w różne dary i charyzmaty, dla wspólnego dobra i ukazywania niezmierzonego bogactwa tajemnicy Chrystusa. Duchowość benedyktyńska jest częścią duchowości monastycznej i z niej wyrasta.

 
 
___________________

 reklama

katolicyzm