logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Bogny, Walerii, Witalisa, Piotra, Ludwika – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
artykuł sponsorowany
Co kupić dziecku na Komunię?
 
fot. Pobi Menne | Cathopic (cc)


Prezenty komunijne to dość dyskusyjna kwestia. Naszym zdaniem każdy powinien podejść do tego tematu indywidualnie, ponieważ przede wszystkim liczy się gest. W tym artykule chcielibyśmy jednak doradzić kilka upominków, które naszym zdaniem warto kupić dziecku.

 

Prezenty komunijne

 

Zacznijmy od rzeczy, które będą stricte nawiązywać do Komunii Świętej. Album komunijny lub spersonalizowana Biblia to naszym zdaniem dobre pomysły, ponieważ będą przypominać dziecku o tym szczególnym dniu. W dodatku będzie ono pamiętało, że to od nas je otrzymało (możemy napisać też stosowną dedykację na pierwszej stronie).

 

Możemy również przemyśleć zakupu pudełeczka z napisem "Pamiątka I Komunii", a do środka włożyć różaniec. Inną opcją będzie umieszczenie w nim figurki Aniołka lub innego przedmiotu powiązanego z wiarą. Oczywiście możemy również pomyśleć o innych prezentach, zresztą zaraz o nich wspomnimy, natomiast naszym zdaniem warto dać również rzecz, która będzie związana właśnie z tym wydarzeniem. W ten sposób sami zaznaczymy, że to święto ma przede wszystkim wymiar chrześcijański.

 

Zabawki rozwijające kreatywność i wyobraźnię

 

Dzieci w tym wieku muszą otrzymać prezent, który mocno je zaintryguje. Niestety, trzeba mieć świadomość tego, że wiele osób w tym wieku coraz ciężej oderwać od telefonów. Na szczęście jest to możliwe, a dobrze dobrana zabawka z całą pewnością w tym pomoże. Warto zastanowić się nad zakupem zestawy kreatywnego, który sprawi, że dziecko będzie mogło lepiej rozpoznać swoje zainteresowania. Prezent dla 11 latka to okazja do tego, aby wręczyć coś, co pobudzi kreatywność poprzez naukę. Ciekawie wygląda między innymi zestaw "Laboratorium 100 pierwszych eksperymentów". Dziecko będzie mogło sprawdzać, w jaki sposób działają niektóre reakcje chemiczne. W pudełku znajdują się nie tylko akcesoria do eksperymentów, ale również plansza, która pozwala rodzicom sprawdzać, jakie postępy robi maluch. Na rynku znajdziemy także zestawy, które poruszają tematykę elektryczności czy przyciągania magnetycznego. Zabawki tego typu z pewnością są atrakcyjne dla młodych osób, a dodatkowo umożliwiają zdobywanie wiedzy, która może się później przydać w szkole.

 

Gry pobudzające wyobraźnię

 

Możemy również pomyśleć o grach zespołowych. Przy planszówkach, klockach czy puzzlach można spędzać czas wspólnie. Dziecko może zaprosić swoich rówieśników lub to my sami możemy dołączyć i pobawić się razem. Po co warto sięgnąć w ramach takiego prezentu? Naszym zdaniem scrabble to dobra propozycja. 9-latek może poznać nowe słowa, samemu również będzie zastanawiać się nad tym, jak połączyć posiadane przez siebie literki. Z kolei gra farmer skłania do strategicznego myślenia oraz obliczania, jakie zwierzęta przyniosą nam największą korzyść. Dobrym pomysłem na prezent będą również puzzle. Jeśli chcemy bardziej zaintrygować dziecko, możemy postawić na wersję 3D. Układanie puzzli, które na koniec stworzą wieżę Eiffla lub Koloseum z pewnością wynagrodzi maluchowi włożony wysiłek.


artykuł sponsorowany

 
Zobacz także
Jacek Skowroński
Sakrament – słowo, z którym spotykamy się tak często, że może przestaliśmy już zastanawiać się nad rzeczywistością, która się za nim kryje. Znamy katechizmową definicję, mówiącą, że jest to „widzialny znak niewidzialnej łaski”, ale może nie potrafimy powiązać jej z doświadczeniem. Korzystamy z sakramentów, ale być może nie zastanawiamy się nad ich istotą i znaczeniem dla naszego życia. 
 
Jacek Skowroński
Bardzo wielu ludzi przyjmuje sakramenty bezowocnie. Sakrament bardzo często – chociaż sam w sobie jest ważny – nie sprawia żadnych skutków, jeżeli nie przystępujemy do niego w wierze, w Duchu Świętym, jeżeli nie przeżywamy go jako spotkania z Chrystusem, z Jego śmiercią na krzyżu, z Jego zmartwychwstaniem. 
 
Jacek Borkowicz

Dla niektórych wręcz symbole chrześcijaństwa. Kościół uczy traktowania ich z rozeznaniem. Czy bicze i włosiennice jako narzędzia pokuty są jeszcze używane? Cielesne umartwienia, szczególnie te bardziej ofensywne, mogą mieć błogosławione skutki, ale też – traktowane jako dobro samo w sobie – mogą prowadzić do grzechu. Wszystko zależy od szczerej intencji pokutnika.

 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS