logo
Piątek, 26 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Marii, Marzeny, Ryszarda, Aldy, Marcelina – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Kamil Orzeł
Miłość przez Internet. Niemożliwe?
 


Odnaleźć swoją połówkę

Powszechnie wiadomo, że miłość może nas spotkać dosłownie wszędzie. Są pary, które poznały się w autobusie, w szkole, w pracy. Przykładów można mnożyć, a każdy z nich ma swoją inną, niesamowitą historię. Zdawaćby się mogło, że to takie łatwe, wystarczy wyjść do ludzi, zapisać się na jakieś dodatkowe zajęcia i miłość sama się znajdzie, bo przecież każdy z nas ma na świecie swoją
"drugą połówkę".

Co jednak zrobić kiedy czas mija, szukamy, rozglądamy się a miłość nie przychodzi? Obowiązków i zajęć nam przybywa, a chęci i czasu na znalezienie "drugiej połówki" jest coraz mniej. W takich warunkach odnaleźć miłość i znaleźć przyjaciół jest dużo trudniej... I tutaj pomocny okazuje się Internet. Dzięki temu medium możemy dzielić się doświadczeniami i poznawać nowych ludzi bez wychodzenia z domu. Taką funkcję internetu dostrzegł też papież Jan Paweł II, który apelował o wykorzystywanie Internetu, jako narzędzia nie tylko zabawy czy wymiany informacji, ale również sposobu ewangelizacji czyli dzielenia się sobą i swoim przeżywaniem relacji z Bogiem, z drugim człowiekiem.

Uniknąć gorzkich rozczarowań

W sieci jest wiele darmowych portali randkowych, stron dla samotnych gdzie możemy odnaleźć osoby, które borykają się z problemami podobnymi do naszych. Jednak, kiedy już znaleźliśmy rozwiązanie – Internet, pojawia się kolejny problem... Skąd wiadomo, że zalogowane tam osoby istnieją naprawdę? Czy ktoś nie próbuje wyłudzić od nas jakiś informacji albo żeruje i śmieje się z naszej naiwności. Z czasem możemy się gorzko rozczarować i doświadczyć zawodu.

Aby uniknąć sytuacji tego typu powstał portal www.znajomapolonia.com. Jest to strona dedykowana Polakom, którzy starają się żyć według wartości proponowanych przez Kościół katolicki i poszukują nowych, wartościowych znajomości. Jedni na portalu odnajdują miłość swojego życia, inni poznają przyjaciół.

Zalogowane osoby są autentyczne. Przed przystąpieniem do serwisu każdy użytkownik napisał kilka słów o sobie oraz umieścił zdjęcie. Osoby podają swoje prawdziwe imiona. Zanim profil trafi do serwisu jest moderowany i sprawdzany. Między innymi to odróżnia portal od innych, gdzie podanie tych informacji nie jest konieczne, wystarczy tylko podać dowolny pseudonim lub nick. Nikt nie weryfikuje tożsamości i prawdziwych intencji osób korzystających z serwisu.

Wirtualne duszpasterstwo

Portal www.znajomapolonia.com ma też własnego duszpasterza jest nim ksiądz Andrzej Wyrostek z Rapid City z USA, który służy pomocą i radą zarówno w trudnych, jak i w codziennych sytuacjach życiowych. Z duchownym można komunikować się w dwóch językach: polskim i angielskim. Na pewno nie jest to ''wirtualny kościół". Jest to forma pomocy i rady duchownego, której każdy z nas czasem potrzebuje.

 
1 2  następna
Zobacz także
ks. Sławomir Kamiński SCJ

Jeśli chcemy lepiej zrozumieć Jezusową miłość wyłaniającą się zza postaci eucharystycznych, trzeba nam pokornie stanąć w tłumie ludzi słuchających Go po rozmnożeniu chleba. Umożliwia nam to św. Jan Apostoł, przywołując ten właśnie obraz w 6. rozdziale swojej Ewangelii. Dla niektórych ludzi, skądinąd zafascynowanych osobą Proroka z Nazaretu, wypowiedziane wtedy przez Jezusa słowa są nie do uniesienia, dlatego podejmują decyzję o odejściu.

 
ks. Sławomir Kamiński SCJ
Przesądy i „magiczne myślenie” nie omijają także najnowocześniejszych dziedzin życia. Wszyscy zapewne pamiętają seanse znanego „bioenergoterapeuty”, który „leczył” ludzi wyciągając do nich ręce... z ekranów telewizorów. A któż z nas, posługujących się komputerem i Internetem, nie dostał kiedyś „magicznego łańcuszka”? „Jeśli roześlesz ten list do dziesięciu osób, przydarzy ci się wielkie szczęście... Ale jeśli przerwiesz ten łańcuszek - strzeż się, spotka cię coś bardzo złego!”.
 
ks. Sławomir Kamiński SCJ
– wywiad z o. Stanisławem Jaromim OFMConv –
Jesteśmy jedynie częścią świata, ważną, ale jedną z wielu, utworzoną z tego samego prochu co kamień, drzewo, rzeka, sarna. Pan Bóg uczynił człowieka suwerenem, dał nam świat w użytkowanie, w dzierżawę. Jan Paweł II w Redemptor hominis używa metafory „gospodarza” i „stróża”. Który odpowiedzialny dzierżawca zajmuje się powierzonym mu terenem tak, żeby zostawić po sobie zgliszcza?
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS