logo
Środa, 23 września 2020 r.
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli, Konstancjusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justyn
Pośrednik i pośrednicy
materiał własny
 


Pośrednik i pośrednicy

Naszym Pośrednikiem i Odkupicielem u Boga jest Jezus Chrystus. Tymczasem Kościół głosi, że w zbawieniu pomagają, nam święci. Czy ta nauka nie ubliża Chrystusowi? Czy muszą być inni pośrednicy?

To prawda, że święci pomagają nam w zbawieniu przykładem, wpływem i modlitwami. Ich pomoc zgodna jest zawsze z wolą Chrystusa i zależna od Niego. Bóg w wypełnianiu swoich planów posługuje się ludźmi. To, że istnieją inni pośrednicy do Boga, zależni od Niego, zwłaszcza Maryja, św. Józef i nasi patroni niebiescy, wcale nie ubliża jedynemu Pośrednikowi i Odkupicielowi, Jezusowi Chrystusowi. Święci są Jego współpracownikami w dziele zbawienia. Czcimy świętych w niebie nie tylko jako jaśniejące wzory wiary, ale wzywamy też ich wstawiennictwa.

Kościół jest wspólnotą w świętości. Przez Chrystusa i w Duchu Świętym wszyscy staliśmy się jedną wspólnotą, do której należą nie tylko wierni żyjący dziś na ziemi lecz usprawiedliwieni wszystkich wieków. Świętych obcowanie obejmuje zatem i Kościół na ziemi, i zbawionych w niebie, i zmarłych pozostających w czyśćcu. Wszyscy tworzą jedno Ciało Chrystusa, w którym wszystkie członki trwają ze sobą we wzajemnej solidarnej łączności. W szczególny sposób o świętych obcowaniu pamiętamy w uroczystość Wszystkich Świętych (l listopada) i w Dzień Zaduszny (2 listopada).

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Czy w Piśmie Świętym są dowody potwierdzające niepokalane poczęcie Maryi?
 
Fr. Justin
W jaki sposób może się urzeczywistnić współodpowiedzialność świeckich w Kościele i parafii?
 
Mirosław Rucki
W obliczu coraz większej liczby rozpadających się małżeństw wiele osób, którym związek się nie udał, myśli o „rozwodzie kościelnym”. Rozwód taki miałby na celu spełnienie nadziei wyrażonej w słowach: „A może tym razem mi się powiedzie?”.
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー