logo
Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Hugona, Piotra, Roberty, Katarzyny, Bogusława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Krzysztof Wons SDS
Rozmowy w Centrum
katolik.tv
 


Najnowszy cykl Katolik.tv to rozmowy odbywające się w krakowskim Centrum Formacji Duchowej.

"Rozmowy w Centrum" to wywiady na ważne tematy z ważnymi ludźmi. W rozmowach z ks. Krzysztofem Wonsem odpowiadają oni na istotne dla wiary pytania, stawiają odważne tezy i w oparciu o własne doświadczenia wskazują drogi, którymi warto zmierzać.

 

Przedstawiamy kolejny wywiad z cyklu "Rozmowy w centrum".

Prowadzącym "Rozmowy w centrum" jest znany na całą Polskę rekolekcjonista, kierownik duchowy, redaktor naczelny "Zeszytów Formacji Duchowej" oraz dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie – Krzysztof Wons SDS.

Gościem ks. Krzysztofa Wonsa był ks. prof. Waldemar Chrostowski – biblista, kierownik Katedry Egzegezy Starego Testamentu na UKSW w Warszawie, autor licznych książek, rekolekcjonista, animator formacyjnych grup biblijnych.

W centrum rozmowy zostało postawione Słowo Żywe i Pismo Święte. Ksiądz Krzysztof Wons podkreśla, że istnieje ogromny głód Słowa a jedną z dróg wiodącą do Spotkania z Jezusem Chrystusa jest czytanie Słowa Bożego.

"Pismo Święte jest księgą bardzo ważna, jest księgą fundamentalną, jest księgą życia - to prawda, ale chrześcijaństwo nie jest religią księgi, w tym znaczeniu, iż by miało w centrum siebie postawić wyłącznie księgę i ją adorować. Chrześcijaństwo jest religią Jezusa Chrystusa. W centrum wiary chrześcijańskiej jest Osoba Jezusa Chrystusa" - zaznacza ks. Profesor.

Zaś w centrum cyklu Katolik.tv stawia rozmowy. Czego dotyczyła się ta rozmowa? Warto zobaczyć i usłyszeć - zapraszamy!

 

Wywiad odbył się przy okazji goszczenia ks. Waldemara Chrostowskiego
jako współprowadzącego sesję: „Twoje Słowo daje mi życie” w dniach 10-13 listopada,
którą można nabyć w naszym sklepie internetowym.


Zobacz także

Owocem modlitwy jest to, że człowiek będzie się modlił. To zaś, jak się nasze życie będzie zmieniać, i czy będzie się zmieniać – trzeba już zostawić Panu Bogu. Do nas należy tylko to, żebyśmy się modlili. Tego trzeba pilnować, żeby się codziennie modlić, bez względu na wszystkie okoliczności.

 

Pan Bóg jest zawsze przy nas, tylko my nie zawsze zwracamy na Niego uwagę – mówi o. dr. Szymon Hiżycki OSB, opat klasztoru benedyktynów w Tyńcu, w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

 
Paweł Hańczak OCD
Tak to jest, że każdy z nas jest związany uczuciowo, psychicznie czy też myślami z jakimiś osobami czy też z jakimiś rzeczami, które coś nam przypominają, są dla nas po prostu bardzo ważne i cenne. Zazwyczaj tak bywa, że jest to przywiązanie, które na pozór może wydawać się nam niegroźne, ale jednak długofalowo powoduje, że nie jesteśmy ludźmi do końca wolnymi, decydującymi tylko i wyłącznie z Bogiem i potrafiącymi, nawet z tych najważniejszych dla nas rzeczy czy osób, do jakiegoś stopnia zrezygnowa 
 
ks. Krzysztof Napora SCJ

Opisując życie w świecie przyszłym, Jezus mówi o tym, czego „oko nie widziało ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć” (1 Kor 2,9). Mówi o tych, którzy stają się dziećmi Bożymi, „będąc uczestnikami zmartwychwstania” (dosłownie: „będąc dziećmi zmartwychwstania” – Łk 20,36). Co znaczy być „dzieckiem zmartwychwstania”? Co znaczy „powtórnie się urodzić” (por. J 3,7) z prawdy o zmartwychwstaniu?

 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS