logo
Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Hugona, Piotra, Roberty, Katarzyny, Bogusława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Krzysztof Wons SDS
Rozmowy w Centrum
katolik.tv
 


Najnowszy cykl Katolik.tv to rozmowy odbywające się w krakowskim Centrum Formacji Duchowej.

"Rozmowy w Centrum" to wywiady na ważne tematy z ważnymi ludźmi. W rozmowach z ks. Krzysztofem Wonsem odpowiadają oni na istotne dla wiary pytania, stawiają odważne tezy i w oparciu o własne doświadczenia wskazują drogi, którymi warto zmierzać.

 

Przedstawiamy kolejny wywiad z cyklu Rozmowy w Centrum, poprowadzony przez Krzysztofa Wonsa SDS w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Gościem ks. Krzysztofa był bp Edward Dajczak.

Kiedy Kościół jest prawdziwy? Jak dotrzeć z Dobrą Nowiną do ludzi, którzy znają Boga, ale nigdy nie otwarli się na spotkanie z Nim? Jak zanieść Ewangelię w miejsca trudne, w miejsca nietypowe?

O mocy Słowa i sposobach bycia z drugim, o świadczeniu i o prowadzeniu do Boga mówi bp Edward Dajczak – biskup koszalińsko-kołobrzeski, rekolekcjonista, inspirator nowych form ewangelizacyjnych w polskim Kościele, pomysłodawca i duchowy opiekun Przystanku Jezus.

Na pytanie jak rodzi się świadek, jak świadkiem zostać, ks. bp Edward Dajczak odpowiada: "Zawsze jest ta sama metoda, od spotkania z Panem to się wszystko zaczyna... ale właśnie spotkanie. I to jest problem(...) Myślę, że straciliśmy rzecz najważniejszą - ogień, który się bierze ze spotkania z Bogiem i radość, że się Go spotkało... straciliśmy to na zbyt wielką skalę. Nie mówię, że całkowicie..."

 

Zapraszamy do oglądania wywiadu!

 


 

 

Bp Edward Dajczak wywiadu udzielił przy okazji prowadzenia sesji "Kocham Kościół Jezusa Chrystusa"
w dniach 20-22 stycznia 2012 roku.
Płyta CD z konferencjami do nabycia w sklepie Katolika - zapraszamy!


Zobacz także
Sławomir Rusin

Ludzie żyją w określonej kulturze, posługują się pewnym kodem kulturowym, ale coraz częściej go nie rozumieją. Trzeba zadać pytanie, na ile człowiek, który funkcjonuje w świecie kulturowo chrześcijańskim, zdaje sobie sprawę, że jest ochrzczony i co to dla niego osobiście znaczy. Jeśli nie ma tej świadomości, to znów pojawia się niebezpieczeństwo ideologizacji religii. 


Z ks. abp. Grzegorzem Rysiem, historykiem Kościoła, rozmawia Sławomir Rusin.

 
o. Krzysztof Górski OCD
Gdy mówimy o prawdzie, mówimy o czymś niezwykle głębokim, wewnętrznym. Święty spokój za cenę prawdy? Nie, absolutnie nie. Kierunek jest odwrotny: dążenie do prawdy prowadzi do osiągnięcia pokoju wewnętrznego. Spójrzmy na Jezusa. Jego życie nie dalekie było od „świętego spokoju”, przez cały czas swojej misyjnej działalności wystawiony był na celowniki faryzeuszy. 

Z o. Pawłem Baranieckim, magistrem nowicjatu Karmelitów Bosych w Czernej rozmawia o. Krzysztof Górski OCD.
 
ks. Zbigniew Kapłański

Tak wiele mam pytań, rodzi się pokusa buntu i odrzucenia Bożej Miłości, bo wydaje się, że wtedy życie stanie się łatwiejsze. Czytam wówczas opis walki Jakuba z aniołem (Bogiem?) z Księgi Rodzaju, czytam wówczas dzieła błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty albo wypowiedzi innych świętych, którzy przeżywali podobne trudności. Wiem (z wiary), że sprzeczności w świecie, niewierności ludzi postawionych na świeczniku, powodzenie życiowe oszustów i bandytów zawsze będą wywoływały bunt, będą rodziły trudne pytania.

 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS