logo
Wtorek, 01 grudnia 2020 r.
imieniny:
Blanki, Edmunda, Eligiusza, Natalii, Florencji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Magdalena Korzekwa
Szkoła marzeń?
Wzrastanie
 


 
 Mimo, że urodziłam się jedenaście lat przed końcem XX wieku, a także mimo rosnącego zanieczyszczenia środowiska, mam zaszczyt jeszcze żyć i - co jeszcze dziwniejsze - nadal mam siłę, by z radością chodzić do szkoły. Wiem, że mam wyjątkowe szczęście, gdyż moja szkoła jest normalna. Aż trudno w to uwierzyć, ale w mojej szkole nie ma zakazu myślenia.
 
- Ty jesteś chyba nowa w naszej szkole.?
 
- Tak, bo do czerwca chodziłam do liceum eksperymentalnego w Warszawie.
 
- Liceum eksperymentalne? A na czym ono polega?
 
- Na tym, że respektowane są tam w pełni prawa ucznia, a szkoła jest całkowicie tolerancyjna i neutralna światopoglądowo.
 
- To jest właśnie szkoła moich marzeń!
 
- Naprawdę?
 
- Oczywiście! Do takiej szkoły to bym nie tylko chętnie chodziła, ale nawet biegła z radością!
 
- A ja już nie chodzę do tego liceum eksperymentalnego.
 
- Wyrzucili cię. Szkoda.
 
- Przeciwnie, sama się wypisałam!
 
- Nie wierzę! Sama zrezygnowałaś ze szkoły neutralnej światopoglądowo, tolerancyjnej, w której w dodatku respektuje się prawa ucznia?!
 
- Oczywiście, bo taka szkoła to koszmar!!!
 
- Niemożliwe! Niby dlaczego?
 
- Z wielu powodów. W sklepiku nie kupisz chipsów ani coca-coli, ani nawet wafelków, bo uczeń ma prawo do zdrowia i do zdrowej żywności.
 
- Trudno to zanegować. Dobrze, że chociaż była to szkoła neutralna światopoglądowo!
 
- Też niedobrze!
 
- Niedobrze? A to niby dlaczego?
 
- Dlatego, że byłam tam wyśmiewana!
 
- Wyśmiewana? Przez kogo?
 
 
 
1 2 3  następna
Zobacz także
ks. Józef Bakalarz TChr
Chrzest jest zanurzeniem w żywym Bogu. W Tym, Który jest, Który był i Który przychodzi. To sam Bóg jest Źródłem. Z Niego czerpiemy prawdziwe życie, Boskie życie Ojca, Syna i Ducha Świętego. W naszym Chrzcie otrzymaliśmy Boski prezent. R. Cantalamessa pisze, że wielu jeszcze nie rozpakowało tego prezentu...
 
ks. Józef Bakalarz TChr
Słowo „dojrzałość” może niektórych trochę onieśmielać. Skoro mam być bierzmowany – co z tą moją dojrzałością? Weź spokojny wdech. Zobacz, jak łagodnie tłumaczy to Kościół: „Jeśli mówi się czasem o bierzmowaniu jako o sakramencie dojrzałości chrześcijańskiej, to nie należy mylić dojrzałego wieku wiary z dojrzałym wiekiem rozwoju naturalnego” (KKK 1308). Już lepiej, prawda? Bądź spokojny. 
 
Bartosz Rajewski
Jacy dzisiaj są młodzi ludzie? Co jest dla nich najważniejsze w życiu? Czym się kierują młodzi Polacy podejmując najważniejsze życiowe decyzje. Te i inne – podobne pytania zadaje sobie chyba każdy człowiek zatroskany o przyszłość naszej Ojczyzny, przyszłość Kościoła, przyszłość polskiej rodziny...
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー