logo
Czwartek, 29 października 2020 r.
imieniny:
Angeli, Przemysława, Zenobii, Narcyza, Felicjana, Violetty – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justyn
Tajemnica stworzenia
materiał własny
 


Tajemnica stworzenia

Wielu ludziom wydaje się, że świat jest produktem przypadku, ślepych sił lub jakichś praw konieczności. Co na to chrześcijanin?

Chrześcijanin wyznaje, że świat jest zamierzony przez Boga, że jest stworzony, umiłowany i akceptowany przez Boga, powstał z Jego absolutnie wolnej decyzji i woli, z Jego miłości i dobroci. Bóg i bez świata pozostałby Bogiem i byłby szczęśliwy. Nie potrzeba Mu ani nas, ani świata, ale On chce i nas, i świata. Możemy więc powiedzieć sobie: Wszystko, cokolwiek istnieje, także i ja sam, istnieje dlatego, że Bóg rzekł: Chcę, abyś był. Jesteś, bo chcę ciebie i kocham ciebie. Św. Augustyn powiedział: "Ponieważ On jest dobry, przeto my jesteśmy".

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Przeczytałem kilka książek na temat reanimacji tych, którzy przeszli tzw. śmierć kliniczną. Zapoznałem się m.in. z najpopularniejszą chyba książką doktora Moody'ego pt. Życie po życiu - bardzo pasjonująca lektura. Jak się zapatruje Kościół na te kliniczne wskrzeszenia?
 
Fr. Justin
Niektórzy katolicy, zajmujący wysokie stanowiska państwowe, twierdzą, że prywatnie są przeciwko przerywaniu ciąży, ale szanują prawo Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych dopuszczające usuwania płodu. Czy można mieć dwie miary moralności - jedną prywatną, a drugą publiczną?
 
ks. Janusz Kopczyński
Rozważamy dziś tajemnicę Dobrego Pasterza. Chrystus sam o sobie mówi: „Ja jestem dobrym pasterzem”. W życiu codziennym często jesteśmy świadkami pięknych słów, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Może dodatkowo właśnie w tym kontekście warto postawić sobie i innym pytanie: dlaczego Jezus nazywa siebie dobrym pasterzem? Czy miano Dobrego Pasterza rzeczywiście Jezusowi przysługuje?  
 
 
___________________
 
 reklama