logo
Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Hugona, Piotra, Roberty, Katarzyny, Bogusława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Jim McManus CSsR
Uzdrawiająca moc sakramentów
Wydawnictwo Homo Dei
 


Książka zawiera wiele poruszających osobistych świadectw oraz bogaty wybór fragmentów Pisma Świętego, tekstów liturgicznych i wypowiedzi Magisterium, które ukazują, że uzdrowienie było i jest znaczącą częścią życia i misji Kościoła. Stanowi dzięki temu wielką wartość dla osób zaangażowanych w posługę duszpasterską i modlitwę wstawienniczą, pracujących w służbie zdrowia i opiekujących się cierpiącymi oraz chorymi, a przede wszystkim dla ludzi szukających uzdrowienia w różnych sferach ich własnego życia.
 
 

Wydawca: Homo Dei
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-62579-59-4
Format: 148×210
Rodzaj okładki: Miękka

 
Kup tą książkę  
 
 

 
Wstęp
 
Pewnego wieczoru w 1936 roku lekarz rodzinny powiedział mojej matce, że ojciec nie przeżyje nocy. Tato chorował na zapalenie płuc, a w tamtych czasach nie znano antybiotyków. Lekarz był bezradny.
 
Wiedząc, że ojca może ocalić jedynie Bóg, mama zwróciła się do ojca Ignatiusa z klasztoru pasjonistów niedaleko Enniskillen, parafialnego misjonarza słynącego z modlitw o uzdrowienie chorych. Ojciec Ignatius przesłał jej wiadomość, że chory nie umrze. Kiedy lekarz odwiedził nas nazajutrz, tato, całkowicie przytomny, już odzyskiwał siły. Żył jeszcze dwadzieścia sześć lat.
 
Zdarzyło się to dwa lata przed moim narodzeniem. Nigdy nie zapomniałem, że Bóg przywrócił mojemu ojcu zdrowie za pośrednictwem modlitwy ojca Ignatiusa, a pamięć o tym nieraz przeciwdziałała mojemu niedowiarstwu. Żyję, ponieważ mama wierzyła w uzdrawiającą moc Boga. Tą książką pragnę podziękować Bogu za jej wiarę i za tam-to uzdrowienie.
 
Książka ta nie powstałaby bez współpracy wielu osób. Siostra Laetitia przepisała na maszynie pierwszy szkic. Moi współbracia Bill Brereton, Oliver Keyes i John Shannon przeczytali wstępną wersję i podsunęli mi pomocne sugestie. Beverly Ahearn przeczytał wersję ostateczną i dodał swoje cenne uwagi.
 
Bob Faricy SJ, mój mentor w Programie Duchowości Chrześcijań-skiej na Creighton University, zachęcił mnie do starań o publikację. Dziękuję także Edowi McDonoughowi, Francisowi MacNuttowi, Den-nisowi i Matthew Linnom oraz Bobowi de Grandisowi za wszystko, co otrzymałem dzięki ich nauczaniu i posłudze. Wiele zawdzięczam ks. Johnowi Richardsowi i organizowanym przez niego raz w roku eku-menicznym spotkaniom poświęconym uzdrowieniu wewnętrznemu. Nie mogę też nie wspomnieć o Johnie Mathaim, specjaliście psychia-trze, który prowadził grupę wewnętrznego uzdrowienia w naszym klasztorze w Perth.
 
Najlepszymi nauczycielami były jednak dla mnie osoby, które przy-chodziły do mnie po modlitwę i sakramenty i mówiły mi, jak Bóg objawia swoją uzdrawiającą moc w ich życiu. Bez ich świadectwa ni-gdy nie zdołałbym napisać tej książki. Winien im jestem szczególne podziękowanie.
 
 
Jim McManus CSsR 

Zobacz także
ks. Edward Staniek
Wielu współczesnych ludzi usiłuje twierdzić, że wiara to prywatna sprawa, to rzeczywistość, którą można zamknąć na dnie swego serca i nie należy jej na zewnątrz ujawniać. Najczęściej pogląd ten zawarty jest w stwierdzeniu: „Należę do ludzi wierzących, lecz nie praktykujących”. Zwolennicy tego sposobu myślenia nie zdają sobie sprawy z tego, że pośrednio przyznają się do braku chrześcijańskiej wiary. 
 
Ks. Mariusz Pohl

Wydarzenia, które rozegrały się począwszy od triumfalnego pochodu z Betanii do śmierci na Golgocie, to jakby streszczenie tego wszystkiego, co wydarzyło się w dziejach ludzkości od raju aż po dzień Sądu Ostatecznego. Niedziela Palmowa ma zatem wprowadzić wiernych w przeżywanie Wielkiego Tygodnia, a tym, którzy nie będą mogli później uczestniczyć w tych uroczystościach w kościele, dać uproszczoną wersję liturgii Triduum Paschalnego...

 
ks. Gabriel Pisarek scj
Lectio divina jest najgłębszym z możliwych rodzajem modlitwy. Polega nie na skomplikowanych zabiegach i złożonych praktykach, ale na bardzo prostym i pokornym pochyleniu się nad świętym tekstem. Chodzi zatem o przylgnięcie do słów Biblii i nawiązanie z nimi głębokiej i prawdziwej relacji, która nie jest możliwa bez miłości. Lectio divina to bowiem modlitwa miłości, to miłosne spotkanie ze słowem Bożym...
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS