logo
Środa, 06 lipca 2022 r.
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji, Marii Teresy – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Ogień w moim sercu. Klucz do życia pełnego miłości i modlitwy
s. Ann Shields
Czy tęsknisz za życiem przepełnionym miłością? Czy pragniesz pogłębić swoją relację z Bogiem? Czy chciałbyś wiedzieć, jak skutecznie modlić się za siebie i innych?  Jeśli tak, to sięgnij po tę wyjątkową książkę s. Ann Shields. Opisuje ona, jak odpowiadać na łaskę Ducha Świętego i jakie powinny być podstawowe priorytety w naszym życiu osobistym i modlitewnym. 
 
Na początku jest miłość
Scott Hahn
Odwołując się do swego osobistego doświadczenia i do Pisma Świętego, Scott Hahn przedstawia piękno i wartość życia rodzinnego oraz miłości małżeńskiej i rodzicielskiej. Ale jego książka to coś znacznie więcej niż pochwała rodziny. Hahn udowadnia, że za naszą tęsknotą za miłością rodzinną kryje się rzeczywistość o wiele głębsza, niż to sobie wyobrażamy.
 
Kapłan świadek miłości
ks. Marek Dziewiecki
Bóg obdarzył ludzi świadomością i wolnością, stwarzając ich na swój obraz i podobieństwo. On jest nie tylko Stwórcą, ale i Miłością oraz Przyjacielem, który – podobnie jak kochający rodzice – ma marzenia odnośnie do każdego z nas. Jednak w przeciwieństwie do rodziców – Bóg kocha i rozumie nas bardziej, niż my kochamy i rozumiemy samych siebie.
 
Kim jesteś, kobieto?
Małgorzata Wszołek
Czy zastanawialiście się nad tym, dlaczego Bóg stworzył płcie? Przez kaprys? A może zdarzył Mu się wypadek przy pracy? A może błąd w ewolucji? Nic podobnego! Takie odpowiedzi mogą dawać jedynie złośliwi lub ci, którzy nie umieją odkryć i docenić cudownego daru Boga, którym jest istnienie płci...
 
Chrystus potrzebuje kapłanów świętych!
opr. Anna Matusiak
Niniejsza książka to prezent dla kapłanów - na ROK KAPŁAŃSTWA (19 VI 2009-19 VI 2010), ustanowiony przez Ojca Świętego Benedykta XVI z okazji 150-lecia śmierci św. Jana Vianneya. Z tejże okazji papież ogłosił świętego Proboszcza z Ars Patronem wszystkich kapłanów...
 
Ojciec marnotrawny
Amedeo Cencini
Autor mówi o powołaniu jako o pojednaniu z samym sobą, z innymi i z przeszłością. Przypowieść o synu marnotrawnym staje się inspiracją do przyglądnięcia się postawie ojca i obu synów. Postać ojca z przypowieści jest obrazem ojca, którym każdy z nas ma być w stosunku do samego siebie: zarówno do tej chorej i słabej cząstki siebie, jak i do tej, która jest kuszona do samowystarczalności...
 
Moc w słabości
Benedict J. Groeschel CFR
Książka omawia problemy psychologiczno-duchowe takie jak: niewiara, zwątpienie, złość, nienawiść do samego siebie, depresja. Mówi o pokusie i grzechu, o zwątpieniu i wierze, o lęku i ufności, o zazdrości i przebaczeniu, o smutku i radości. Przekształcanie wad w cnoty nie jest ograniczone tylko naszymi pomysłami czy zachowaniami. Potrzebna jest do tego łaska i świadome podejmowanie decyzji. W książce zawarte zostały liczne opisy rzeczywistych sytuacji życiowych. Autor opiera się na Piśmie Świętym, na Tradycji Kościoła katolickiego oraz na współczesnej psychologii.
 
Modlitwa - nieustanna wymiana miłości
Agnieszka Myszewska
Nie ma już we mnie ognia miłości do rzeczy materialnych, jest tylko woda żywa mówiąca we mnie, która z wnętrza mego woła: pójdź do Ojca! (św. Ireneusz z Lyonu) Modlitwa jest samym życiem: tym co w nim najbardziej istotne - jego oddechem. To ona wskrzesza nas i naszą wiarę. Jest jak powiew świeżego powietrza w czas upału, jak pokarm, który pozwala nam patrzeć w Światło. Modlitwa jest wstępowaniem wzwyż, niemilknącą pieśnią przez którą doświadczamy odkrycia nowych przestrzeni. Jest wymianą miłości, powrotem do źródła, jakim jest Bóg. Modlitwa jest zmierzającą w wieczność drogą, która wszędzie może mieć początek, a nigdy nie ma końca: miedzy Tym, który wzywa a tym, który podąża trwa nieprzerwany dialog i nieustanny taniec... Autorka w swoich refleksjach prowadzi nas po zaskakujących ścieżkach rozwoju modlitwy: od oswojenia się z Bogiem na wzór przyjaźni Małego Księcia z lisem, poprzez oczyszczającą pustynię, którą jest własna słabość, zniechęcenie, rozbieżność między adoracją a czynem oraz wszelkie trudy i zagrożenia nieustannego stawania się w Miłości.
 
Tajemnica Ojca
Marie-Dominique Philippe
Bóg Ojciec pozwala nam przeżywać swoją własną tajemnicę jako źródło miłości. Ojciec jest tym, który się oddaje i przyciąga nas do siebie poprzez ofiarę swojego ukrzyżowanego Syna. Kiedy zaczynamy odkrywać, że zostaliśmy stworzeni przez Boga, Boga nieskończenie miłosiernego, pragniemy dotrzeć do Niego, aby żyć Jego dobrocią. Uwielbiamy więc i rozważamy niezgłębioną tajemnicę Ojca. Akt adoracji jest aktem miłości: dziękujemy Bogu, że nas stworzył, dziękujemy Mu, że teraz działa jak Ojciec, dziękujemy Mu, że jest Ojcem. Modlitwa uwielbienia dlatego jest tak ważna dla dzisiejszego świata, że odkrywamy dzięki niej "wysokość, szerokość i głębokość Boga, który zamieszkuje całe nasze chrześcijańskie życie i czyni nas świadkami i dziećmi Ojca". Ojciec Maria-Dominique Philippe jest filozofem i teologiem dominikańskim, założycielem Wspólnoty św. Jana.
 
Faustino - przyjaciel z nieba
José María Salaverri
Faustino Pérez-Manglano (1946-1963) poczuł, że wzywa go Pan i dobrodusznie ofiarował mu swoje wielkie pragnienie bycia misjonarzem. Zmarł, zanim ukończył siedemnaście lat i tym samym nie zrealizował swojego ideału. Ale Pan spełnia pragnienie, które sam wzbudził: Faustino jest misjonarzem z nieba, ewangelizuje. Ta książka jest tego świadectwem. "...nie opisał nam ojciec życia chłopca, który spadł z nieba, anielskiego od kołyski. Nie rodzi się świętym, staje się świętym. Faustino poszedł do Boga razem ze swoimi meczami futbolowymi, swoją Eucharystią, swoim różańcem, swoimi małymi kłótniami z siostrami i wołaniem Boga w duszy. Takich świętych potrzebujemy. Faustino nikogo nie przeraża"...
 
 
Polecamy
Jan Halbersztat

Oto Bóg mówi do człowieka – mówi do mnie – słowa Prawdy. Tej jedynej Prawdy, która rzeczywiście wyzwala, która pozwala poznać Jego, zrozumieć świat i zobaczyć siebie samego we właściwym świetle. W moim świecie – w świecie grzechu, oddalenia od Boga, słabości, egoizmu – pojawia się Słowo (także Słowo Wcielone!), które niesie mi przesłanie życia, przebaczenia, siły, miłości. Wystarczy posłuchać, wystarczy się otworzyć. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha.

 
Zobacz także
Jacek Salij OP
Słowa Pana Jezusa o nowej łacie przyszywanej do starego ubrania oraz o wlewaniu nowego wina do starych bukłaków zapisał tylko ewangelista Łukasz. Na pierwszy rzut oka przeczą one poprzedzającemu je pouczeniu: „Kto się napił starego wina, nie chce potem młodego – mówi bowiem: »Stare jest lepsze«”.
 
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm