logo
Wtorek, 19 marca 2024 r.
imieniny:
Józefa, Bogdana, Nicety, Aleksandryny – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
artykuł sponsorowany
Jak zadbać o bezpieczeństwo duchowe i finansowe w trakcie wakacji?
 
fot. Sebastian Kurpiel | Unsplash (cc)


Koronawirus skutecznie namieszał w naszym codziennym życiu, a pandemia wywarła wpływ na niemal każdy aspekt codzienności. Z tego tekstu dowiesz się, jak zabezpieczyć swoje bezpieczeństwo duchowe i finansowe podczas urlopu.

 

Wykup polisę turystyczną

 

Podstawową oraz najlepszą ochroną jest wykupienie polisy turystycznej, która pozwoli na spokojne leczenie oraz pomoże, w sytuacji nieprzewidzianych zdarzeń. W obecnej sytuacji, gdy stacjonarne biura firm ubezpieczeniowych mogą być zamknięte, najrozsądniejszym sposobem na zaopatrzenie się w ubezpieczenie jest Internet. Skorzystaj z ogólnodostępnych porównywarek i przekonaj się, jakie to proste. Wystarczy tylko, że określić jakiego rodzaju polisa Cię interesuje, by po chwili mieć przed oczami pełną listę ofert spełniających Twoje oczekiwania. Sprawdź najlepsze ubezpieczenia na wyjazd.


Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne?


Koszty leczenia - jest to podstawowy element każdej polisy turystycznej. Dzięki niemu ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia w zagranicznych placówkach. Pamiętaj jednak, by sprawdzić ewentualne wyłączenia z odpowiedzialności oraz to, jak towarzystwo podchodzi do zakażenia koronawirusem. Wszelkie informacje znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy).


OC - ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zakłada wypłatę odszkodowań ofiarom wypadku spowodowanego przez osobę ubezpieczoną. Dobrze wiedzieć, że ochronie podlega zarówno zdrowie, jak i mienie poszkodowanych.


NNW - ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków jest uruchamiane w sytuacji, gdy zdrowie ubezpieczonego znacznie się pogorszy wskutek niespodziewanego zdarzenia. Ubezpieczyciel wypłaca środki na leczenie lub rehabilitację, a w razie śmierci pieniądze trafiają do rodziny osoby objętej polisą.


Ochrona bagażu - jeśli walizki osoby ubezpieczonej zaginą lub zostaną skradzione, ubezpieczyciel uruchomi środki z polisy. Niezwykle ważne jest jednak, by zbierać dowody zakupu rzeczy niezbędnych do funkcjonowania, ponieważ będą stanowić dowód, którego może zażądać ubezpieczyciel.


Zwrot kosztów przy rezygnacji z podróży - każdy ubezpieczyciel podchodzi do tej kwestii inaczej. Najbardziej wiarygodne informacje znajdziesz w OWU. Sprawdzenie zapisów dotyczącej tego tematu jest niezwykle ważne ze względu na niestabilną sytuację na świecie, przez którą każdy wyjazd może być z dnia na dzień odwołany. Warto również zawierzyć swoje bezpieczeństwo św. Rochowi, tak jak zrobili to mieszkańcy Olsztyna, w którym została poświęcona kapliczka na czas zarazy.


Zadbaj o spokój ducha w trudnym czasie i wybierz się na pielgrzymkę


Wypoczynek to ważna rzecz, ale warto też pomyśleć o spokoju ducha, bez którego przecież nie da się dobrze funkcjonować. Może więc zamiast na zagraniczne wakacje wybierz się na pielgrzymkę? Spotkasz tam osoby, które tak, jak Ty chcą poprosić o łaskę na trudny czas pandemii. Być może też zaszczepisz w swoich dzieciach chęć przeżywania bliskości z Bogiem wśród wspólnoty innych życzliwych osób. Przed wyruszeniem na pielgrzymkę zadbaj jednak o swoje bezpieczeństwo i sprawdź możliwości ubezpieczenia na krajowe wyjazdy. Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.polisaturystyczna.pl.

 

Podsumowanie


Jak widzisz, zadbanie o ochronę podczas urlopu nie jest takie trudne, jak mogłoby się to wydawać. Wystarczy tylko wykupić ubezpieczenie turystyczne. Pomyśl też o potrzebach duchowych i zastanów się, czy warto ryzykować podróże do innych krajów w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Może właśnie to jest najlepszy czas na poprawienie relacji z Bogiem i zastanowienie się nad swoim życiem na jednej z organizowanych w całym kraju pielgrzymek?

 

[artykuł sponsorowany]

 
Zobacz także
Magdalena Pajkowska
Bez rozmowy nie ma porozumienia, nie ma komunikacji. Jeśli nie byłoby komunikacji, każdy żyłby osobno, nie udałoby się nam nic zrobić, nie stworzylibyśmy żadnych więzi. Świat byłby okropny. Naucz się rozumieć, co ktoś do ciebie mówi, a życie stanie się prostsze! Każdy komunikat jest jak zapakowana paczka...

Z o. Tomaszem Gajem OP rozmawia Magdalena Pajkowska
 
Magdalena Pajkowska

Jezus spogląda teraz na ciebie i mówi te same słowa, które wypowiedział wówczas: „Zawołajcie go”. W Ewangelii czytamy, że ludzie zawołali niewidomego i powiedzieli mu: „Odwagi! Podnieś się, wstań, woła cię”. To jest bardzo dobra nowina! Usłysz ją – Jezus cię woła, Jezus chce się tobą zaopiekować. On wysłuchał twojego wołania. Odwagi! Nie możesz już siedzieć przy drodze. Wstań! On cię wzywa, Słowo Boże cię woła.

 
Magdalena Pajkowska
Upraszczając i trywializując dzisiejszą Ewangelię, można odpowiedzieć, że tak – głupota, lub delikatniej mówiąc nierozsądek, jest grzechem. Kolejny chyba raz słowa Ewangelii budzą w nas pewien sprzeciw: przecież człowiek nie jest nic winien, że się urodził głupi. Albo że został tak wychowany. Jak więc może ponosić karę za coś, na co nie miał pełnego wpływu?
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS