logo
Sobota, 23 stycznia 2021 r.
imieniny:
Fernandy, Jana, Rajmundy, Ildefonsa  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
artykuł sponsorowany
Jak zadbać o bezpieczeństwo duchowe i finansowe w trakcie wakacji?
 
fot. Sebastian Kurpiel | Unsplash (cc)


Koronawirus skutecznie namieszał w naszym codziennym życiu, a pandemia wywarła wpływ na niemal każdy aspekt codzienności. Z tego tekstu dowiesz się, jak zabezpieczyć swoje bezpieczeństwo duchowe i finansowe podczas urlopu.

 

Wykup polisę turystyczną

 

Podstawową oraz najlepszą ochroną jest wykupienie polisy turystycznej, która pozwoli na spokojne leczenie oraz pomoże, w sytuacji nieprzewidzianych zdarzeń. W obecnej sytuacji, gdy stacjonarne biura firm ubezpieczeniowych mogą być zamknięte, najrozsądniejszym sposobem na zaopatrzenie się w ubezpieczenie jest Internet. Skorzystaj z ogólnodostępnych porównywarek i przekonaj się, jakie to proste. Wystarczy tylko, że określić jakiego rodzaju polisa Cię interesuje, by po chwili mieć przed oczami pełną listę ofert spełniających Twoje oczekiwania. Sprawdź najlepsze ubezpieczenia na wyjazd.


Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne?


Koszty leczenia - jest to podstawowy element każdej polisy turystycznej. Dzięki niemu ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia w zagranicznych placówkach. Pamiętaj jednak, by sprawdzić ewentualne wyłączenia z odpowiedzialności oraz to, jak towarzystwo podchodzi do zakażenia koronawirusem. Wszelkie informacje znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy).


OC - ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zakłada wypłatę odszkodowań ofiarom wypadku spowodowanego przez osobę ubezpieczoną. Dobrze wiedzieć, że ochronie podlega zarówno zdrowie, jak i mienie poszkodowanych.


NNW - ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków jest uruchamiane w sytuacji, gdy zdrowie ubezpieczonego znacznie się pogorszy wskutek niespodziewanego zdarzenia. Ubezpieczyciel wypłaca środki na leczenie lub rehabilitację, a w razie śmierci pieniądze trafiają do rodziny osoby objętej polisą.


Ochrona bagażu - jeśli walizki osoby ubezpieczonej zaginą lub zostaną skradzione, ubezpieczyciel uruchomi środki z polisy. Niezwykle ważne jest jednak, by zbierać dowody zakupu rzeczy niezbędnych do funkcjonowania, ponieważ będą stanowić dowód, którego może zażądać ubezpieczyciel.


Zwrot kosztów przy rezygnacji z podróży - każdy ubezpieczyciel podchodzi do tej kwestii inaczej. Najbardziej wiarygodne informacje znajdziesz w OWU. Sprawdzenie zapisów dotyczącej tego tematu jest niezwykle ważne ze względu na niestabilną sytuację na świecie, przez którą każdy wyjazd może być z dnia na dzień odwołany. Warto również zawierzyć swoje bezpieczeństwo św. Rochowi, tak jak zrobili to mieszkańcy Olsztyna, w którym została poświęcona kapliczka na czas zarazy.


Zadbaj o spokój ducha w trudnym czasie i wybierz się na pielgrzymkę


Wypoczynek to ważna rzecz, ale warto też pomyśleć o spokoju ducha, bez którego przecież nie da się dobrze funkcjonować. Może więc zamiast na zagraniczne wakacje wybierz się na pielgrzymkę? Spotkasz tam osoby, które tak, jak Ty chcą poprosić o łaskę na trudny czas pandemii. Być może też zaszczepisz w swoich dzieciach chęć przeżywania bliskości z Bogiem wśród wspólnoty innych życzliwych osób. Przed wyruszeniem na pielgrzymkę zadbaj jednak o swoje bezpieczeństwo i sprawdź możliwości ubezpieczenia na krajowe wyjazdy. Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.polisaturystyczna.pl.

 

Podsumowanie


Jak widzisz, zadbanie o ochronę podczas urlopu nie jest takie trudne, jak mogłoby się to wydawać. Wystarczy tylko wykupić ubezpieczenie turystyczne. Pomyśl też o potrzebach duchowych i zastanów się, czy warto ryzykować podróże do innych krajów w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Może właśnie to jest najlepszy czas na poprawienie relacji z Bogiem i zastanowienie się nad swoim życiem na jednej z organizowanych w całym kraju pielgrzymek?

 

[artykuł sponsorowany]

 
Zobacz także
Katarzyna Kolenda-Zaleska
Pamiętam dyskusję w Episkopacie z bp. Pieronkiem, który powiedział, że Kościół jest też towarem i Kościół powinniśmy umieć sprzedać. Myśmy protestowali, że Kościół nie może być towarem. Ale on mówił, że te idee, które niesie ze sobą Kościół, też powinny być dobrze opakowane, żeby były nośne. Zastanawialiśmy się długo, jak to pokazać i nie znaleźliśmy dobrej recepty...
 
Katarzyna Kolenda-Zaleska
Ojciec Pio zdawał sobie sprawę, że jego osobista bitwa ze złymi duchami była niezwykle ważna. Dlatego zmagał się z demonami na śmierć i życie, aby ocalić od potępienia wiecznego jak najwięcej dusz ludzkich. Jako spowiednik nie miał wolnej chwili, gdyż cały swój czas poświęcał "wyzwalaniu braci z więzów szatana", aby pozyskać ich dla Chrystusa...
 
Katarzyna Kolenda-Zaleska
Przed nami kolejny Wielki Post. Pewnie jak wiele poprzednich szybko minie bez większego echa i nie pozostawi śladu w twojej duchowości. A może w tym roku będzie inaczej? Może to będzie ten właśnie czas, który odmieni twoje życie? Może wreszcie odkryjesz sens swojego istnienia? Przedstawiam ci 4 kroki dobrej nowiny...
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー