logo
Poniedziałek, 08 marca 2021 r.
imieniny:
Beaty, Juliana, Wincentego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Macierzyństwo duchowe
materiał własny
 


Macierzyństwo duchowe

Nigdy nie byłam matką i nią, niestety, już nie będę. W jaki sposób mogę obchodzić Dzień Matki?

Dzień Matki dotyczy wszystkich kobiet: tych, które są matkami lub nimi dopiero będą, i tych, które nigdy w znaczeniu fizycznym nie zostaną matkami. Istnieje bowiem oprócz macierzyństwa fizycznego macierzyństwo duchowe. Wspomnę tylko Matkę Teresę z Kalkuty, która stała się duchową matką dla wielu biednych ludzi na wszystkich kontynentach. Każda kobieta może znaleźć okazję do spełniania czynów wypływających z macierzyńskiego serca w licznych rodzinach, w których brak serca matki, i w kościelnych dziełach miłosierdzia. Istnieje wiele niesprawiedliwości i potrzeb, które może dostrzec macierzyńskie serce kobiety. Świadczy o tym wzruszający list Pani, którego mały fragment pozwolę sobie tu przytoczyć: "W Dniu Matki zwracam się do Matki Bożej, która jest Matką nas wszystkich, i w ten sposób przeżywam ów dzień. Wiele zawdzięczam swojej matce, kobiecie dobrej i przykładnej. Są kobiety, które nie zasługują na miano matki. Moja mamusia odejmowała sobie chleb od ust, aby nas nakarmić...".

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Są ludzie, którzy mówią "tak" wobec Jezusa, ale "nie" wobec Kościoła. Główny zarzut, który stawia się Kościołowi, brzmi, że w swej historii sprzeniewierzył się pierwotnemu przepowiadaniu Jezusa. Bowiem Jezus - tak mówią krytycy Kościoła - sam był ubogi i był rzecznikiem ubogich. Kościół natomiast jest bogaty, paktuje z możnymi i zawiódł w kwestii socjalnej. Kościół odwartościował kobietę, zdemonizował sferę seksualną, niechętnie patrzy na szczęście człowieka, pocieszając go wiecznością. Według jeszcze innych krytyków Kościół jest pod każdym względem zacofany, po prostu przestarzały. Co ma odpowiedzieć katolik na ten "rejestr grzechów" Kościoła?
 
kl. Aleksander Dembowski
Życie w biegu, w natłoku informacji, w ciągłym stresie, kiedy nasze myślenie ogranicza się często do tego, co trzeba kupić, jakie rachunki zapłacić lub czego się nauczyć, sprawia, że popadamy w monotonię. Stajemy się powierzchowni, wręcz obojętni, a często także niemoralni, opierając się tylko na sobie, na własnej wiedzy. Sprawa sumienia to temat bardzo aktualny, lecz często pomijany i rozmydlany przez przesuwającą się w coraz bardziej niebezpiecznym kierunku gra-nicę moralnego postępowania. Z pomocą przychodzi nam jednak ks. Jan Bosko.
 
o. Mateusz Pindelski SP
Po dłuższych poszukiwaniach trafiamy do krakowskiego seminarium księży michalitów. Budynek, mimo że obszerny, ginie w otoczeniu bloków mieszkalnych. Z zewnątrz niewiele oznak wskazuje na to, że jest to dom zakonny, ale gdy wchodzimy na furtę, nie mamy wątpliwości, że trafiliśmy pod właściwy adres - wszędzie cisza i porządek...
 
 
___________________
 
 reklama