logo
Piątek, 26 lutego 2021 r.
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława, Porfiriusza
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Niepowtarzalność chrztu
materiał własny
 


Niepowtarzalność chrztu

Czy Kościół katolicki uznaje za ochrzczonych, którzy otrzymali chrzest w innych wspólnotach kościelnych? Czy nie ma "przechrzczenia"?

Ważny jest każdy chrzest dokonany przez polanie wodą w imieniu Boga Trójjedynego. Przez chrzest zostajemy niejako raz na zawsze opieczętowani, stajemy się na zawsze własnością Chrystusa, zostajemy włączeni w obszar Jego panowania. Przez grzech, a w przypadkach skrajnych przez odstępstwo, możemy się wprawdzie sprzeniewierzyć swemu powołaniu i utracić darowane przez Chrystusa w Duchu Świętym nowe życie, samo jednak powołanie i niezatarte duchowe znamię chrztu trwają nadal i na zawsze. Nie ma więc żadnego powtarzania chrztu, żadnego "przechrzczenia". Jest on sakramentem jednorazowym, niepowtzrzalnym.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Czym właściwie jest miejsce, na którym kapłan sprawuje Najświętsza Ofiarę - stołem czy ołtarzem? Pan Jezus ustanowił Eucharystię w Wielki Czwartek przy stole. Czy nie lepiej ołtarz nazywać "stołem", zwłaszcza że z polecenia Soboru Watykańskiego II został on odsunięty od ściany? Teraz ołtarz jest bardziej podobny do stołu.
 
Fr. Justin
Czy popełnienie samobójstwa jest równoznaczne ze 100% pewnością pójścia do piekła? Czy chociażby samo myślenie że życie jest beznadziejne i nie ma po co żyć jest grzechem?
 
Ks. Aleksander Radecki
Było to w pierwszym roku mojej pracy kapłańskiej jako proboszcza. Parafia liczyła około tysiąca wiernych. Jakże się zdziwiłem, że na pierwszy piątek miesiąca nie zgłoszono ani jednego chorego, by go odwiedzić, niosąc Jezusa w Komunii Świętej! Czyżby tę właśnie wieś omijały wszelkie choroby?...
 
 
___________________
 
 reklama