Katolik.pl - Niepowtarzalność chrztu
logo
Środa, 21 października 2020 r.
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza, Jakuba Strzemię, Urszuli – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Niepowtarzalność chrztu
materiał własny
 


Niepowtarzalność chrztu

Czy Kościół katolicki uznaje za ochrzczonych, którzy otrzymali chrzest w innych wspólnotach kościelnych? Czy nie ma "przechrzczenia"?

Ważny jest każdy chrzest dokonany przez polanie wodą w imieniu Boga Trójjedynego. Przez chrzest zostajemy niejako raz na zawsze opieczętowani, stajemy się na zawsze własnością Chrystusa, zostajemy włączeni w obszar Jego panowania. Przez grzech, a w przypadkach skrajnych przez odstępstwo, możemy się wprawdzie sprzeniewierzyć swemu powołaniu i utracić darowane przez Chrystusa w Duchu Świętym nowe życie, samo jednak powołanie i niezatarte duchowe znamię chrztu trwają nadal i na zawsze. Nie ma więc żadnego powtarzania chrztu, żadnego "przechrzczenia". Jest on sakramentem jednorazowym, niepowtzrzalnym.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Sąsiad twierdził, że w czasie naszej podróży w niedziele nie byliśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej ani nie musieliśmy zachowywać postu eucharystycznego. Co na to mówi Kościół?
 
Fr. Justin
Wielu ludzi bez własnej winy nie należy do Kościoła. Czy zatem istnieją różne rodzaje i stopnie przynależności do niego?
 
Maciej Tomaszewski SJ
Kiedy mówimy o warunkach owocnej spowiedzi, to zwykle myślimy o pięciu czynnościach, które powinna zrealizować osoba przystępująca do tego sakramentu: rachunek sumienia, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, szczere wyznanie grzechów oraz zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu. Jednak istotą sprawy jest przeżycie spotkania z Jezusem Miłosiernym, bo spowiedź to, innymi słowy, sakrament miłosierdzia.
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー