logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Bogny, Walerii, Witalisa, Piotra, Ludwika – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Siła przebaczającej miłości

 
Jezus i uczniowie spożywają ostatnią wspólną wieczerzę. Obok innych ważnych słów i gestów Jezus zapowiada zdradę dwóch uczniów. Najpierw Judasza. Wiemy z wcześniejszych fragmentów Ewangelii, że kradł on pieniądze ze wspólnej kasy. Tu natomiast jest mowa, że pozwolił, aby w jego serce wszedł szatan. Z tekstu nie wynika, aby był do tego zmuszony. Nic nie stało się poza jego wolą. Znalazł się w tym miejscu swojego życia przez własne wybory. Pan Jezus zapowiada też zdradę Piotra. Piotr czuł się pewny swojej wiary w Jezusa, a jednak okazał się słabym człowiekiem. Słabość jest powszechnym ludzkim doświadczeniem. Czasem łudzimy się, że nas nie dotyczy. Tymczasem nie słabość stanowi główny problem, ale to, jak się zachowamy po doświadczeniu upadku. Właściwą drogą jest przyznanie się do winy i poprawa. Tylko rozpacz odbiera tę perspektywę, którą swoją miłosierną miłością otworzył Jezus.

Panie Jezu, z pokorą przyznaję się do mojej ludzkiej słabości, którą Ty sam najlepiej znasz. Chroń mnie przed rozpaczą, abym nigdy nie zwątpił w Twoją przebaczającą miłość. Abym nigdy nie wyszedł w noc, ale chodził w świetle Twojego przebaczenia. Amen.
 

Rozważania pochodzą z książki
 
Andrzej Kiejza OFMCap
Edycja Świętego Pawła
 
 

Patron Dnia



Św. Piotr Chanel
 
kapłan i męczennik

Św. Piotr Chanel urodził się w Cuet we Francji w roku 1803. Inteligencja i niezwykła pobożność zwróciły na niego uwagę miejscowego księdza, ojca Trompier, który zajął się jego podstawową edukacją. W seminarium diecezjalnym Piotr zdobył serce i szacunek zarówno studentów, jak i profesorów. Po uzyskaniu święceń otrzymał zaniedbaną parafię pod Paryżem; w ciągu zaledwie trzech lat zdołał ją ożywić i uporządkować. Jednak przez cały czas nie opuszczała go myśl o pracy misyjnej; w roku 1831 wstąpił do misyjnego zgromadzenia marystów i został wysłany do pracy misyjnej na wyspy Oceanii. Napotkał wielkie trudności ze strony pogan oraz ze strony metodystów. Gdy pozyskał dla wiary syna króla wyspy Futuna, król polecił go zabić 28 kwietnia 1841 roku. Po śmierci św. Piotra cała wyspa przyjęła wiarę katolicką.

jutro: św. Katarzyny Sieneńskiej

wczoraj
dziś
jutro