logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Bogny, Walerii, Witalisa, Piotra, Ludwika – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Jezus zmartwychwstał i żyje!


Od tej pory zaczyna się przepowiadanie chwalebnego zmartwychwstania Jezusa. Aż do uroczystości wniebowstąpienia Chrystusa Kościół w liturgii będzie przytaczał różne fragmenty Nowego Testamentu, które mają nas przekonać, podobnie jak apostołów i pierwszych uczniów Jezusa, że On żyje. Nie ma go wśród umarłych, ale chwalebny i zwycięski żyje na wieki! W tych przekazach, zwłaszcza ewangelicznych, pojawiają się obok siebie: lęk i radość, niedowierzanie i wiara, zaskoczenie i radość serca poruszonego działaniem Ducha Świętego. Trzy kobiety idą do grobu Jezusa, aby dopełnić zwyczajowego namaszczenia ciała po śmierci. Po drodze zastanawiają się, jak poradzą sobie z wielkim kamieniem. A tymczasem sytuacja na miejscu kompletnie je zaskakuje. Kamień jest odsunięty i widzą anioła, który obwieszcza im wielkanocne przesłanie: „Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego. Zmartwychwstał. Nie ma Go tu”. Teraz wielu będzie szło do grobu Jezusa, aby się przekonać, lecz zawsze zastaną to samo. Jezus zmartwychwstał i żyje! Nie ma Go wśród umarłych.

Panie Jezu, słowa, które powtarzam w czasie Mszy św., chcę uczynić wyznaniem mojego serca: „Głosimy śmierć Twoją, Panie Jezu Chryste, wyznajemy Twoje zmartwychwstanie, oczekując Twego przyjścia w chwale”. Amen.
 

Rozważania pochodzą z książki
 
ks. Cyprian Kostrzewa SSP
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl

Patron Dnia



Św. Piotr Chanel
 
kapłan i męczennik

Św. Piotr Chanel urodził się w Cuet we Francji w roku 1803. Inteligencja i niezwykła pobożność zwróciły na niego uwagę miejscowego księdza, ojca Trompier, który zajął się jego podstawową edukacją. W seminarium diecezjalnym Piotr zdobył serce i szacunek zarówno studentów, jak i profesorów. Po uzyskaniu święceń otrzymał zaniedbaną parafię pod Paryżem; w ciągu zaledwie trzech lat zdołał ją ożywić i uporządkować. Jednak przez cały czas nie opuszczała go myśl o pracy misyjnej; w roku 1831 wstąpił do misyjnego zgromadzenia marystów i został wysłany do pracy misyjnej na wyspy Oceanii. Napotkał wielkie trudności ze strony pogan oraz ze strony metodystów. Gdy pozyskał dla wiary syna króla wyspy Futuna, król polecił go zabić 28 kwietnia 1841 roku. Po śmierci św. Piotra cała wyspa przyjęła wiarę katolicką.

jutro: św. Katarzyny Sieneńskiej

wczoraj
dziś
jutro