Chanel Santini Katolik.pl - Lucyfer
logo
Niedziela, 29 marca 2020 r.
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona, Bertolda, Eustachego, Józefa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Lucyfer
materiał własny
 


Lucyfer

Dziwi mnie, że szatan ma w naszej religii dwa skrajnie sobie przeciwne imiona czy określenia. Raz nazywamy go Księciem Ciemności, innym razem Lucyferem, czyli Noszącym Światło. Proszę o wyjaśnienie tej sprzeczności.

Te imiona nadała szatanowi tradycja hebrajska. Ich sprzeczność próbowano wyjaśnić mitycznie, mówiąc, że najpierw szatan był aniołem noszącym światło, czyli najjaśniejszym, a potem upadł i stał się ciemnością. Wtedy jednak wypadałoby konsekwentnie zrezygnować ze starego imienia i więcej go nie używać. Tak się nie stało. Istnieje jeszcze inne wyjaśnienie: imię Lucyfer zatrzymano ku przestrodze, by przypomnieć, że nawet najjaśniejszy może upaść, trzeba wiec mieć się na baczności. Od upadku Lucyfera ukuto przysłowie: "Corruptio optimi pessima" (Upadek moralny istoty najlepszej jest najgorszy). I to wyjaśnienie nie zadowala, gdyż w tradycji hebrajskiej imię określa samą istotę rzeczy. Czy ktoś może być jednocześnie księciem ciemności i noszącym światło? A jeśli tak, to w jakim celu? Nie bądźmy dziećmi Lucyfera, nie starajmy się błyszczeć i przyciągać uwagi na siebie. Prawdziwi uczniowie Jezusa odbijają światło otrzymane od Niego i nim promieniują. Wówczas są światłością świata, są jak księżyc, który odbija światło słoneczne i rozprasza ciemności nocy.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/
 
Zobacz także
Marek Ziaja
Jak moi drodzy widzicie sprawę stworzenia świata? Jak on powstał i kiedy? Co istniało przed jego stworzeniem? Czy istniał Bóg? Jeśli tak to, kiedy powstał sam Bóg i z czego jest on 'zrobiony'? Gdzie znajduje się Bóg teraz, a gdzie znajdował się przed stworzeniem wszechświata?...
 
Marek Ziaja
Zawsze istnieli ludzie - dzisiaj znajdujemy ich w różnych sektach - którzy oczekiwali końca świata już jutro lub pojutrze. Czyż sam Jezus nie podkreśla, że nikt nie wie dokładnie, kiedy to nastąpi? Apostołowie również tłumią takie oczekiwania i ostrzegała przed wszelkim ustalaniem daty.
 
Ks. Edward Staniek
Człowiek opętany jest jak, medium w rękach hipnotyzera. Traci wówczas kontrolę nad swymi słowami i czynami. Opętanie nie musi być skutkiem grzechów ciężkich. Może dosięgnąć człowieka podatnego na sugestię, słabszego psychicznie lub nerwowo. Najczęściej jednak jest ono skutkiem jego grzechów...
 
___________________
 
 reklama