logo
Wtorek, 17 maja 2022 r.
imieniny:
Brunony, Sławomira, Wery, Paschalisa, Weroniki – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Objawienia maryjne
materiał własny
 


Objawienia maryjne

Cześć, którą katolicy oddają Maryi, wzmagają wciąż nowe bodźce, tzw. ukazywanie się Maryi w szczególnych miejscach. Najbardziej znanym miejscem jest Lourdes, gdzie w r. 1858 dziewczynka Bernadetta Soubirous doznała szeregu objawień Matki Bożej w 18 różnych dniach. Jeszcze wyższa rangę osiągnęła później miejscowość Fatima w Portugalii, gdzie w r. 1917 widziało Maryje troje chłopskich dzieci. Czy takie "ukazywanie się" jest dla katolików prawdą wiary?

Nie, nie są one żadną prawdą wiary. Są to objawienia prywatne, skierowane do osób, które w nich uczestniczą. Objawienia, w które nikt inny nie jest zobowiązany wierzyć. Obowiązujące wszystkich objawienie Boga zakończyło się w czasach apostolskich. Kościół zatem nie zobowiązuje nas do wiary w nowe objawienia prywatne, gdyż nigdy nie dostarczą one nam nowych i istotnych elementów do poznania Boga. Mimo to autentyczne objawienia, uznane przez Kościół (np. w Lourdes i Fatimie), zawsze są interwencją Bożą w historię ludzkości. Są usilnym wezwaniem do życia wiarą, pokutą i modlitwą, są przynagleniem do nawrócenia. Słowa Maryi są wezwaniem skierowanym do uczniów Jej Syna, by czynili to, czego nas nauczył Jezus.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Czy mogę prosić o wyjaśnienie święta Imienia Maryi?
 
Jestem weteranem II wojny światowej i dziadkiem licznych wnuków, a nawet prawnuków. Boli mnie, gdy widzę kolegów lub koleżanki, towarzyszy niewoli radzieckiej, usuwanych z domów do przytułków. W moim domu dziadkowie cieszyli się ogromnym szacunkiem i miłością. Z ich wspomnień nauczyłem się wiele. Potem lepiej radziłem sobie w szkole na lekcjach historii i religii. Dzisiaj wskutek oddawania dziadków do przytułków, wnuki i prawnuki polskiego pochodzenia nie znają już mowy polskiej i dziejów Polski.
 
Fr. Justin
Maryja -podobnie do wszystkich matek - nosiła Jezusa dziewięć miesięcy pod swoim sercem i urodziła Go, kiedy nadszedł czas rozwiązania. Czy chodzi tu tylko o macierzyństwo fizyczne i czysto prywatną wieź miedzy Jezusem a Maryją?
 
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm