logo
Niedziela, 03 lipca 2022 r.
imieniny:
Anatola, Jacka, Mirosławy, Tomasza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Objawienia maryjne
materiał własny
 


Objawienia maryjne

Cześć, którą katolicy oddają Maryi, wzmagają wciąż nowe bodźce, tzw. ukazywanie się Maryi w szczególnych miejscach. Najbardziej znanym miejscem jest Lourdes, gdzie w r. 1858 dziewczynka Bernadetta Soubirous doznała szeregu objawień Matki Bożej w 18 różnych dniach. Jeszcze wyższa rangę osiągnęła później miejscowość Fatima w Portugalii, gdzie w r. 1917 widziało Maryje troje chłopskich dzieci. Czy takie "ukazywanie się" jest dla katolików prawdą wiary?

Nie, nie są one żadną prawdą wiary. Są to objawienia prywatne, skierowane do osób, które w nich uczestniczą. Objawienia, w które nikt inny nie jest zobowiązany wierzyć. Obowiązujące wszystkich objawienie Boga zakończyło się w czasach apostolskich. Kościół zatem nie zobowiązuje nas do wiary w nowe objawienia prywatne, gdyż nigdy nie dostarczą one nam nowych i istotnych elementów do poznania Boga. Mimo to autentyczne objawienia, uznane przez Kościół (np. w Lourdes i Fatimie), zawsze są interwencją Bożą w historię ludzkości. Są usilnym wezwaniem do życia wiarą, pokutą i modlitwą, są przynagleniem do nawrócenia. Słowa Maryi są wezwaniem skierowanym do uczniów Jej Syna, by czynili to, czego nas nauczył Jezus.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
W gazetach często pisze się o króliku wielkanocnym. Czy Pan Jezus nie jest już Barankiem?
 
Fr. Justin
Jakie jest stanowisko Kościoła wobec kwestii wstrzymania pokarmu pacjentom, którzy zapadli na głęboką i długotrwałą śpiączkę? Słyszałem różne opinie, które mnie dezorientują.
 
Michał Wsiołkowski
Antyfona na wejście, choć być może nieczęsto odczytywana lub śpiewana, jest niezwykle ważna dla dzisiejszej liturgii: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się! Pan jest blisko“, ponieważ od łacińskiego oryginału: „Gaudete in Domino semper: iterum dico, gaudete. Dóminus enim prope est“ wzięła się nazwa III niedzieli adwentu: Niedziela Gaudete. Wyraża ona prawdę, o której Kościół przez cały adwent stara nam przypominać: Pan jest blisko. Nie tylko z tego powodu, że coraz bliżej uroczystość Narodzenia Pańskiego. 
 
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm