logo
Czwartek, 02 maja 2024 r.
imieniny:
Atanazego, Longiny, Toli, Zygmunta – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Krzysztof Wons SDS
Rozmowy w Centrum
katolik.tv
 


Najnowszy cykl Katolik.tv to rozmowy odbywające się w krakowskim Centrum Formacji Duchowej.

"Rozmowy w Centrum" to wywiady na ważne tematy z ważnymi ludźmi. W rozmowach z ks. Krzysztofem Wonsem odpowiadają oni na istotne dla wiary pytania, stawiają odważne tezy i w oparciu o własne doświadczenia wskazują drogi, którymi warto zmierzać.

 

Przedstawiamy kolejny wywiad z cyklu "Rozmowy w centrum".

Prowadzącym "Rozmowy w centrum" jest znany na całą Polskę rekolekcjonista, kierownik duchowy, redaktor naczelny "Zeszytów Formacji Duchowej" oraz dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie – Krzysztof Wons SDS.

Gościem ks. Krzysztofa Wonsa był ks. prof. Waldemar Chrostowski – biblista, kierownik Katedry Egzegezy Starego Testamentu na UKSW w Warszawie, autor licznych książek, rekolekcjonista, animator formacyjnych grup biblijnych.

W centrum rozmowy zostało postawione Słowo Żywe i Pismo Święte. Ksiądz Krzysztof Wons podkreśla, że istnieje ogromny głód Słowa a jedną z dróg wiodącą do Spotkania z Jezusem Chrystusa jest czytanie Słowa Bożego.

"Pismo Święte jest księgą bardzo ważna, jest księgą fundamentalną, jest księgą życia - to prawda, ale chrześcijaństwo nie jest religią księgi, w tym znaczeniu, iż by miało w centrum siebie postawić wyłącznie księgę i ją adorować. Chrześcijaństwo jest religią Jezusa Chrystusa. W centrum wiary chrześcijańskiej jest Osoba Jezusa Chrystusa" - zaznacza ks. Profesor.

Zaś w centrum cyklu Katolik.tv stawia rozmowy. Czego dotyczyła się ta rozmowa? Warto zobaczyć i usłyszeć - zapraszamy!

 

Wywiad odbył się przy okazji goszczenia ks. Waldemara Chrostowskiego
jako współprowadzącego sesję: „Twoje Słowo daje mi życie” w dniach 10-13 listopada,
którą można nabyć w naszym sklepie internetowym.


Zobacz także
o. Joachim Badeni OP, Joanna Piestrak
Jest takie powiedzenie o królowej angielskiej, że ona panuje, ale nie rządzi. Ono świetnie oddaje problem wpływu kobiety w Kościele. Popatrzmy na Matkę Boską: czy wydaje papieżowi zarządzenia, jak prowadzić Kościół? Nie. Czy wtrąca się do rady parafialnej? Też nie. A ma olbrzymi, niesamowity wpływ - przez pośrednictwo...
 
Marta Wielek

Chociaż bractwa pokutne kojarzą się nam ze skrajną ascezą, ich statuty świadczą o tym, że nie ona była głównym przedmiotem i celem ich działalności. Bractwa pokutne oddawały się modlitwie za zmarłych, rozpamiętywaniu Męki Pańskiej i adoracji Najświętszego Sakramentu. Ich członkowie opiekowali się chorymi i więź­niami - zwłaszcza tymi, którzy byli skazani na śmierć. Doglądali konających, modlili się na pogrzebach. Podejmowali też rozmaitą działal­ność charytatywną...

 
Adam Piekarzewski SDB
Dlaczego Bóg, którego nazywamy dobrym, pozwala, by ktoś urodził się niepełnosprawnym fizycznie lub psychicznie? Dlaczego Bóg, którego nazywamy sprawiedliwym, jednym daje pełną szansę w życiu, a innym 50% lub mniej? Dlaczego Bóg, którego nazywamy Bogiem wrażliwym i pełnym miłosierdzia, jednym pozwala oglądać piękno stworzenia, wsłuchiwać się w dźwięki natury i ludzkiego głosu oraz wyrażać siebie samego swoimi słowami, a drugim zamyka oczy, uszy i usta? Czy kiedykolwiek zadawałeś sobie tego typu pytania?...
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS