logo
Niedziela, 24 stycznia 2021 r.
imieniny:
Felicji, Roberta, Sławy, Franciszka, Mileny  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Wychowanie dzieci przez dziadków
materiał własny
 


Wychowanie dzieci przez dziadków

Ponieważ pracuję zawodowo, moje dzieci są prawie zawsze pod opieką dziadków. Co Ojciec sądzi o wychowaniu dziecka przez babcię lub dziadka?

Wychowanie dzieci przez dziadków ma swoje blaski i cienie. Z jednej strony dziadkowie rozszerzają świat o przeszłość, której rodzice nie znają. Opowieści o dawnym świecie fascynują dzieci. Dziadkowie uczą wnuków wyrozumiałości, cierpliwości, łagodności - postaw, których często brakuje wiecznie zagonionym rodzicom. Dziadkowie chętnie wysłuchują zwierzeń dziecka, gdy wprowadzają je w świat wiary, uczą modlitw i modlą się z nimi.

Z drugiej strony dziadkowie nie powinni zastępować rodziców. Wychowanie dzieci należy do tych, którzy je urodzili. Stałe przebywanie z osobami starszymi pozbawia ich pewnych radości dzieciństwa, uczy przesadnej ostrożności i zatroskania o własne zdrowie. Niekiedy dziadkowie rozpieszczają swoje wnuczęta, a tym samym ugruntowują je w egoizmie. Dziecko nie jest zabawką, ale małą osobą, która więcej spostrzega, niż potrafi wyrazić słowami.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Większość ludzi przyjmuje, że ich życie ma jakiś sens, wierzą, że za wszystkim musi coś stać. A mimo to Bóg pozostaje dla nich obcy. Chcą mieć ścisłe dowody na istnienie Boga. Czy można udowodnić istnienie Boga?
 
Fr. Justin
Jakiś czas temu zainteresował mnie symbol ANCH. Taki ładny krzyżyk - pomyślałam, niewiele różni się od chrześcijańskiego; zresztą 'Tauka' też nie jest typowym krzyżem. Stwierdziłam jednak, że zanim zacznę nosić ten symbol na szyi, dowiem się kilku rzeczy na jego temat. Poszperałam tu i tam, i znalazłam o nim trochę informacji...
 
Klaudia Król
Jaka niedojrzałość czyni małżeństwo nieważnie zawartym? Skąd bierze się owa niedojrzałość, która czyni małżeństwo nieważnym? Czy zdrada może być przyczyną nieważności małżeństwa? Działanie osoby niedojrzałej podyktowane jest potrzebą chwili, zachcianką, popędem, własnym interesem. Nic więc dziwnego, że dojrzałość emocjonalna partnera w małżeństwie ma fundamentalne znaczenie dla istnienia prawidłowej wspólnoty małżeńskiej.
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー