logo
Czwartek, 09 lutego 2023 r.
imieniny:
Bernarda, Eryki, Rajmunda, Apolonii, Cyryla, Nikifora – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Krzysztof Wons SDS
Cała Piękna. Maryja
Wydawnictwo Salwator
 


Bóg podarował nam Maryję, aby Jej piękno wlewało w duszę nadzieję, że także w nas może się odsłonić „wieczny wzór piękna”. Pójdziemy drogą, która dla Maryi była umiłowana. Na niej odsłoniło się całe Jej piękno. Tradycja nazwała ją lectio divina.
 
Krzysztof Wons SDS przypominam nam na przykładzie Maryi, że piękno jest powołaniem. Greckie słowo na określenie piękna – kalon, swoim dźwiękiem jak echo przywołuje czasownik kalein, co znaczy: „powołać”, „być powołanym”. Istnieje nierozerwalny związek między pięknem a powołaniem. Jesteśmy, podobnie jak Maryja, powołani, aby być piękni, nie trochę, nie częściowo. Cali piękni! 
 
Wydawca: Salwator
format: 145 x 205 mm
ISBN: 978-83-7580-573-4
ilość stron: 184
rok wydania: 2017
rodzaj okładki: miękka 
  

 

Adwent 2022


Tegoroczne rekolekcje internetowe na Adwent 2022 poświęcone są pięknu, i to takiemu pięknu, które jest uchwytne, które jest dobre, odważne i pełne czułości – pięknu, które ma twarz Miriam z Nazaretu. 

 

Sam Bóg stawia przed nami Maryję w czasie Adwentu, w czasie świąt Bożego Narodzenia, aby Jej piękno wlewało w nasze duszę potrzebną nadzieję: w nas także może się odsłonić „wieczny wzór piękna”. Pójdziemy wspólnie drogą, która dla Maryi była umiłowana. Na niej odsłoniło się całe Jej piękno. Tradycja nazwała ją lectio divina.

 

Krzysztof Wons SDS przypominam nam na przykładzie Maryi, że:

 

"piękno jest powołaniem. Greckie słowo na określenie piękna – kalon, swoim dźwiękiem jak echo przywołuje czasownik kalein, co znaczy: „powołać”, „być powołanym”. Istnieje nierozerwalny związek między pięknem a powołaniem. Jesteśmy, podobnie jak Maryja, powołani, aby być piękni, nie trochę, nie częściowo. Cali piękni!" 

[fragment książki Cała piękna. Maryja]

 

Boże Narodzenie jest piękny czas przyjścia Jezusa. Nasz Pan przychodzi, zawsze we właściwym czasie, niosąc zawsze posłannictwo pokoju, ofiarując nam Swoją obecność i bliskość. 

 

Dla lepszego przeżycia ostatnich dni Adwentu oraz świąt Bożego Narodzenia zapraszamy na codzienne rozważania, które zaczerpnęliśmy z książki: Cała piękna. Maryja, autorstwa Krzysztofa Wonsa SDS, wydanej przez Wydawnictwo Salwator: 

 

 

W dniach 19 do 26 grudnia zapraszamy na adwentowe rekolekcje internetowe.

 

 
1 2  następna
Zobacz także
Błażej Tobolski
Maryja – Ta, która zrodziła Boga i całe życie z doskonałym oddaniem pełniła Jego wolę, została wzięta z ciałem i duszą do nieba. Spełniły się prorocze słowa hymnu "Magnificat": "Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny" (Łk 1, 48-49). Zaśnięcie Dziewicy i Jej wniebowzięcie już od wczesnej starożytności obchodzone... 
 
Maciej Tabor
Najczęściej służbę kojarzymy wąsko z zaangażowaniem społecznym (czy kościelnym) i wtedy pytanie o jej granice sprowadza się po prostu do kwestii czasu, a odpowiedź wydaje się prosta, na przykład: „Na tego typu działalność poświęcę pięć godzin w tygodniu”. To jednak wcale nie oznacza, że w pozostałych sferach automatycznie zaprowadzimy sprawiedliwy ład. 
 
Paweł Porwit OCD
Młodzi to najlepsza motywacja i inspiracja dla duszpasterza, który dopiero zaczyna swoją wędrówkę i przygodę kapłaństwa. Młodzi są nadzieją Kościoła i świata. Ufam, że mając kontakt z młodymi spojrzeniami, nie stracę nadziei. To szczere spojrzenie, które pragnie, oczekuje, poszukuje wielkości, znaczenia, porywającej wizji życia, wyzwań, świętości i Boga – tego Kościół bardzo dzisiaj potrzebuje.
 
 
___________________

 reklama

katolicyzm