logo
Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny, Klary, Marii – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Larry Richards
Być mężczyzną
Wydawnictwo Święty Wojciech
 


Wydawca: Księgarnia św. Wojciecha
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7516-238-7
Format: 133 x 203
Stron: 312
Rodzaj okładki: miękka
 

 Kup tą książkę


 

Ta książka, napisana dla mężczyzn, przez mężczyznę, który wie, jak rozmawiać z mężczyznami o najistotniejszych sprawach, z pewnością pomoże wielu z nich odkryć i zrealizować ich rzeczywiste powołanie. Larry Richards wskazuje ścieżki duchowego rozwoju; czytelników inspiruje, by stali się prawdziwymi bohaterami – ludźmi wielkiej odwagi, głębokiego współczucia i spójnej osobowości, a czytelniczkom podpowiada, jak zrozumieć tajemnice męskiej duszy.

Larry Richards, amerykański ksiądz, znany i ceniony rekolekcjonista, gospodarz popularnej audycji radiowej, założyciel fundacji Reason for Our Hope [„Przyczyna naszej nadziei”]. Ukazywanie mężczyznom istoty powołania, jakim obdarzył ich Bóg, jest priorytetem w jego pracy duszpasterskiej i działalności publicznej.

***

Każdy rozdział kończy się zadaniami do wypełnienia oraz pytaniami do namysłu i dyskusji. Zachęcam cię, żebyś przeczytał tę książkę w porządku chronologicznym, ponieważ każdy kolejny rozdział zbudowany jest na poprzednim. Jeśli przeczytasz ją w całości i sumiennie wypełnisz poszczególne zadania, zapewniam cię, że twoje życie zmieni się raz na zawsze.

Czy jesteś gotowy? Nie czas być mięczakiem! Świat potrzebuje prawdziwych mężczyzn! Twoja rodzina liczy na ciebie, twoi przyjaciele liczą na ciebie, cały świat liczy na ciebie, twój Bóg liczy na ciebie. A zatem nie bój się: bądź mocny i okaż się mężem!

***

Spis treści

Wstęp
Rozdział 1: Bądź mężczyzną, który skupia się na ostatecznym celu
Rozdział 2: Bądź mężczyzną, który żyje jak umiłowany syn
Rozdział 3: Bądź mężczyzną, który się nawraca
Rozdział 4: Bądź mężczyzną, który żyje w Duchu Świętym
Rozdział 5: Bądź mężczyzną, który czerpie siłę z Boga
Rozdział 6: Bądź mężczyzną, który kocha
Rozdział 7: Bądź mężczyzną, który wzrasta w mądrości
Rozdział 8: Bądź mężczyzną, który żyje tak, jak został stworzony
Rozdział 9: Bądź mężczyzną, który wzrasta w świętości
Rozdział 10: Bądź mężczyzną, który zmienia świat
Podsumowanie
Trzydzieści zadań, które pomogą ci stać się mężczyzną, jakim stworzył cię Bóg

 
Zobacz także
Teresa Olearczyk

Coraz częściej  formułowane są  pytania: Czym jest autorytet? Czy we współczesnych czasach potrzebny jest jeszcze autorytet? Czy młodzi ludzie nadal potrzebują w życiu przewodnika? Czy aby autorytet nie przeszkadza w osiąganiu sukcesu za wszelką cenę? Jakie cechy budują, a jakie burzą autorytet człowieka? We współczesnej pedagogice autorytet rozumiany jest jako szacunek, zaufanie i poważanie dla nauczyciela jako eksperta naukowego, doradcy, wzoru osobowego, a także jako osoby, z którą identyfikują się  uczniowie. 

 
Anna Druś
Pojęcie towarzyszenia małżeńskiego to w Kościele termin nowy, choć praktyka realizowana była już od wielu lat. Kto może z niej skorzystać? Na czym to polega? Czy warto? - Pragnienie znalezienia takiego prowadzenia w Kościele sygnalizuje bardzo wiele małżeńskich par. Bardzo często boją się jednak one zaangażować w jakiś ruch czy wspólnotę, ale mimo to szukają indywidualnego prowadzenia duszpasterskiego – zauważa ks. Przemysław Drąg, krajowy duszpasterz rodzin, powołując się na różne przeprowadzane badania ankietowe.
 
 
 
o. Dariusz W. Andrzejewski CSSp
Kardynał Adam Kozłowiecki – niedawno zmarły nestor polskich misjonarzy – często mawiał: "Przyjdzie moment, przyjdzie światło, ja wam powiem kiedy przyjdzie i kiedy odejdę". W przededniu śmierci ksiądz kardynał powiedział szeptem: "Już jestem gotowy. Światło jest!..." Następnego ranka Anioł przyszedł po niego i powiedział: "Kardynale, idziemy do domu!.."
 
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm